Zvolen schválil rozpočet. Zelenú dostane futbalový štadión i dažďové záhrady

pohlaď na mestský úradTS: Poslanci mestského zastupiteľstva na svojom včerajšom rokovaní schválili rozpočet na rok 2016. Mesto bude hospodáriť so sumou takmer 27 miliónov eur. Magistrátu sa podarilo predložiť návrh na vyrovnaný rozpočet, hoci nároky na výdavky boli vysoké. Mesto by tak malo v roku 2016 hospodáriť bez strát. Primátorka mesta Lenka Balkovičová po rokovaní zastupiteľstva uviedla, že rozhodnutie poslancov ju teší: „Tvorba rozpočtu stála množstvo času. Rodil sa ťažko, stálo nás mnoho úsilia, aby sme dokázali udržať najmä výdavky. Mesto jednoducho zadlžovať nechceme. Som rada, že poslanci sa stotožnili s videním úradu, ide o zodpovedné rozhodnutie, za ktoré by som sa im chcela poďakovať. Rovnako ďakujem všetkým úradníkom, ktorí na návrhu rozpočtu pracovali dlhé mesiace.“

Najviac peňazí mesto dá už tradične na školstvo. Ide o prenesenú kompetenciu, na ktorú dostáva peniaze od štátu, a na ktorú má na rok 2016 vyčlenených takmer 12 a pol milióna eur. Popri bežných výdavkoch súvisiacich so zabezpečením základného chodu mesta je zaujímavé pozrieť sa aj na kapitálové výdavky. Čo teda mesto plánuje v budúcom roku? Vyše 400 000 eur poslanci schválili na rekonštrukciu futbalového štadióna a tak sa (nielen) futbaloví priaznivci môžu tešiť na pekný nový letný športový areál. Mesto tiež v budúcom roku začne budovať dažďové záhrady a „zelenú“ strechu na autobusovej stanici, vyčlenených je pre tento účel 320 000 eur. Opatrenia, ktoré majú zmierniť dopady prívalových dažďov či obrovských horúčav, pritom Zvolen realizuje popri Bratislave ako jediné mesto na Slovensku. Pol milióna eur magistrát vyčlenil na investičné potreby jednotlivých mestských častí, priority si pritom stanovia samotní poslanci.

V rozpočte sa myslelo aj na spolufinancovanie projektov z európskych fondov. V získavaní peňazí z nich mesto bolo v minulosti úspešné a mieni v tom intenzívne pokračovať. Návrh rozpočtu napokon poslanci podporili takmer jednomyseľne.

Doplnenie do TS od ZV-podujatia

Rekonštrukcia futbalového štadióna vo Zvolene

Rekonštrukcia futbalového štadiona vo Zvolene – 2

Biotechnické inovácie pri využití dažďovej vody v meste Zvolenčlánok 

TS: Martin Svatuška – Mestský úrad Zvolen

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.