Na námestí bola oficiálne otvorená ľadová plocha pre verejnosť

verejne-klzisko-zvolen-2015

Foto ZV-podujatia

Po otvorení Vianočnej dediny sa konalo o dva dni neskôr 4.12.2015 aj oficiálne otvorenie klziska pre širokú verejnosť. Ako to už bolo v prípade otvorenia na opačnej strane námestia, prišli zástupcovia mesta Zvolen, konkrétne Ing. Lenka Balkovičová - primátorka mesta Zvolen a Ing. Jaroslav Stehlík - víceprimátor. Otázky na telo im po príhovore kládla poslankyňa mestského zastupiteľstva Mgr. Daša Melicheríková. Lenka Balkovičová porozprávala svoju príhodu z korčuľovania na zimnom štadióne a aj o tom, ako vníma šport vo Zvolene a pri tejto príležitosti povedala, že by bolo dobré viac propagovať športové podujatia. Zároveň takto odpovedala aj na otázku, ktorá jej bola položená na sociálnej sieti Facebook.

Jaroslav Stehlík upriamil pozornosť na jednu výnimočnú športovú udalosť a to Silvestrovský futbalový zápas AC Štácia – FC Mesto, ktorého 60. ročník sa bude konať práve tento rok na Silvestra 31.12.2015 na tradičnom mieste a to na ihrisku Technickej Akadémie vo Zvolene.

Po príhovoroch sa k slovu dostali krasokorčuliarky zo spomínaného športového klubu, ktoré predviedli ukážku svojej šikovnosti a talentu širokej verejnosti.

Takže od piatka sa mala už používať táto plocha pre verejnosť, ale kvôli  nie ešte ideálnym podmienkam to bude až v sobotu. Od tohto dňa bude možné bezplatne využívať tento priestor na  športové vyžitie a okrem toho sa tu budú konať aj rôzne ďalšie akcie. Azda najznámejšou bude HKM Zvolen vs. Rozprávkové bytosti a tento rok pribudli pre dospelých  kurzy korčuľovania.

Tieto kurzy bude realizovať spolu s mestom Zvolen Športový krasokorčuliarsky klub (ŠKK Zvolen).

Viac o programe si môžete pozrieť aj na plagátoch vo fotografickej galérii a priebežne budeme dopĺňať ďalšie aktuálne  informácie.

Video

Fotografie

Článok, foto a video: Ján Števonka

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: