• Št. sep 28th, 2023

Betlehemský príbeh ožil vo Vianočnej dedine

Autor IMG_1979

dec 23, 2015 , ,
betlehemsky-pribeh-2015-zelienka-23
Spoločná fotografia na záver. Foto: ZV-podujatia

Na záver to najlepšie, alebo ako Betlehemský príbeh Divadelného spolku Zelienka uzavrel program na pódiu vo Vianočnej dedine.

Je tomu už pár rokov, čo Zelienkovci so svojou družinou a tentokrát aj Betlehemcov z Kováčovej každoročne prídu na námestie a tu v dvoch predstavenia odohrajú svojim poňatím známu to udalosť rokov minulých a to príbeh o Jozefovi a Márii, ktorým sa narodil v jasličkách syn Ježiš.

A práve o tom to všetko bolo.  O troch mudrcoch – Gašparovi, Melicharovi a Baltazárovi, ktorí sa vydali za jasnou hviezdou na oblohe. Tá  ich doviedla až do mesta Betlehem, kde sa pred jasličkami budúceho kráľa nielen poklonili,  ale odovzdali aj vzácne dary.

Neostalo však len pri tom,  v jednej časti príbehu boli prezentované aj naše zvyky a obyčaje, nezabudlo sa ani na pár kolied a švárne dievčence za doprovodu mladého heligonkára zaspievali pár pekných pesničiek.

Na samotný záver po klaňačke sa tento príbeh nekončil. Pre tých, ktorí sa sem prišli pozrieť a boli v  detskom veku protagonisti pripravili niečo sladké pod zub.

Na záver ešte jedno pozvanie na Silvestrovský program, ktorý sa bude konať tu vo Vianočnej dedine.

Za redakciu všetkým čitateľom prajem šťastné a veselé!

Fotografie

Článok a foto: Ján Števonka.