• Št. nov 30th, 2023

Prvá výstava na Starej radnici už dnes

Autor IMG_1979

feb 5, 2016 ,
peter-hotra
Peter Hotra.

TS: Priestory Starej radnice vo Zvolene sa opäť otvorili umeniu. Od 1.2. môžu umelci znovu vystavovať svoje diela vo vynovených sálach. Už dnes je kalendár plný a prvým, kto sa predstaví, je Peter Hotra.

Peter Hotra je päťdesiatnik žijúci vo Zvolene, tvoriaci v ateliéri v Banskej Štiavnici. Po ukončení zvolenského gymnázia študoval na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave na Katedre estetiky. Je nadšencom umenia a tvorby v jej amatérskej podobe. Venuje sa kresbe, tempere, tušu, dominantná v jeho tvorbe je aj olejomaľba. V poslednom čase pribudli tiež plastiky z betónovej zmesi.

Výstava maľby-kresby je retrospektívou; návštevník nájde práce staršie ako 30 rokov, ale aj aktuálne diela. „Štýl mojich prác nadväzuje hlavne na tradíciu kubizmu, fauvizmu, expresionizmu, symbolizmu, a silno prítomná je aj irónia,“ vysvetľuje Hotra a dodáva: „Čo sa motívov a tém týka, prevláda figúra, portrét, ale aj krajina a zátišia.“
Peter Hotra okrem výtvarného umenia miluje aj literatúru a v súčasnosti pracuje na prvom románe. V rámci vernisáže, ktorá sa uskutoční 5.2. o 19.00 hod si vypočujete aj autorove básne prednesené Jánom Grausom.
peter-hotra-plagat

TS a foto: Mgr. Eva Ježovičová, šéfredaktorka Zvolenských novín