• Pi. sep 29th, 2023

Ars Vocalis sa blysol po boku Zvolenského speváckeho zboru

Autor IMG_1979

feb 6, 2016 , , ,
ars-vocalis-1
Ars Vocalis. Foto: ZV-podujatia.

Tohtoročný prvý a zároveň fantastický, s jedným väčším prekvapením hneď na úvod.

Reč je o prvom tohtoročnom koncerte Zvolenského speváckeho zboru, ktorý sa konal v nedeľu 31.1.2016 v Katolíckom kostole sv. Alžbety. V podstate sa však jednalo o dvojkoncert, nakoľko spolu s našim zborom tu vystúpil aj Komorný spevácky zbor Ars Vocalis z Banskej Bystrice.

A práve tento banskobystrický zbor je tým prekvapením z úvodu článku, nakoľko tieto dva zbory začali vzájomne spolupracovať.  Tento koncert bol takou prvou lastovičkou spolupráce dvoch umeleckých telies.

Na samotný úvod zaspieval náš domáci zbor a v jeho podaní zazneli dobre známe skladby ako Bay Bay, Blues, Haleluja a Ave Maria, ktorej sólo zaspievala Veronika Vágnerová.  Zbor viedla dirigentka Martina Filkorová.

Po takmer  hodinovom vystúpení prišiel na rad hosťujúci zbor

Ars Vocalis

Vznikol v júni 1999, jedná sa o obnovený komorný spevácky zbor z Banskej Bystrice, ktorý má vo svojom repertoári predovšetkým chrámovú hudbu východných i západných skladateľov. Jeho spevákov v prípade záujmu si môžete vypočuť pri svätých omšiach a na iných cirkevných sviatkoch v priestoroch katedrály sv. Františka Xaverského v Banskej Bystrici.

Pre tu prítomných poslucháčov si pripravili a zaspievali skladby – Haec dies (Lasso), Cheruvimskaja (Bortniansky) a ďalšie, dirigentsky viedla tento zbor Andrea Kirschová

Nech sa páči ako zvyčajne videá a pár foto.

Fotografie

Článok, foto a video: J. Števonka