• St. okt 4th, 2023

Radnica príde k vám domov

Autor IMG_1979

feb 11, 2016

primatorka-na-cestachTS: Na koniec februára si zvolenský magistrát pripravil pre občanov prekvapenie – príde k nim domov. Keď nejde Mohamed k hore, ide hora k nemu… Čo to znamená v tomto prípade?

„Znamená to, že primátorka mesta Lenka Balkovičová si v priebehu posledného februárového týždňa obíde všetky sídliská, aby sa mohla stretnúť aj s občanmi, ktorých niečo zaujíma, ale nie vždy majú príležitosť zájsť si na Mestský úrad. Napríklad nestíhajú kvôli práci alebo iným povinnostiam,“ vysvetľuje hovorkyňa mesta Zvolen Eva Ježovičová. V poslednom februárovom týždni od pondelka do piatku navštívi primátorka postupne všetky sídliská a bude k dispozícii vždy od štvrtej poobede až do šiestej večer. „Ktokoľvek má nejaký problém, môže prísť. Budem k dispozícii na debatu, otázky, čokoľvek,“ hovorí primátorka mesta Lenka Balkovičová. Stretávať by sa ľudia podľa nej nemali len pred voľbami, aj keď teraz sa blížia tie parlamentné. „Možno bude ľudí zaujímať, koho idem voliť ja,“ hovorí Lenka Balkovičová s úsmevom.

Akékoľvek otázky budú môcť občania položiť primátorke v rámci dvoch hodín, ktoré si pre nich vyhradila. V pondelok 22.2. sa primátorka stretne s občanmi na Zlatom potoku v jedálni ZŠ M. Rázusa, v utorok na Sekieri na ZŠ J. Alexyho, v stredu na Podborovej v klube dôchodcov na Borovianskej ulici, vo štvrtok zostanú dlhšie otvorené dvere na Mestskom úrade, kde primátorka privíta ľudí v zasadačke mestskej rady a napokon, záver týždňa bude patriť sídlisku Zvolen-Západ a Občianskemu centru OKO.

primatorka-na-cestach

TS: Mgr. Eva Ježovičová, šéfredaktorka Zvolenských novín