• Po. okt 2nd, 2023

Zvolenské extraligistky zahanbili Seničanky 3:1 a budú hrať Play-OFF

TJ Slávia TU Zvolen (magenta) - SVK DDK-LED Senica (čierna)
Foto: ZV-podujatia

Zvolenské extraligistky z klubu TJ Slávia TU Zvolen budú hrať zápasy Play-OFF proti Kežmarčankám.

Najvyššia volejbalová súťaž žien pokračovala poslednými zápasmi, ktoré mali už definitívne ukázať, kto bude hrať prelínacie zápasy a kto si s kým zahrá PLAY – OFF.

Aby však bolo oficiálne jasné kto kam patrí, bolo potrebné odohrať pár zvyšných zápasov 2. časti ligy, dovedna sa jednalo o 3 zápasy. Jeden zápas v skupine o umiestnenie na 1. – 5. mieste a dva zápasy  v bojoch o 6. – 9. miesto.

Naše Slávistky sú v druhej skupine na 1. mieste alebo ak chcete, na 6-tom a do Zvolena ako súperky na ich posledný zápas prišli tabuľkové susedky z klubu SVK DDK-LED Senica. Bilancia vzájomných zápasov bola v prospech našich žien a to v podobe dvoch víťazstiev najskôr doma 3:0 a potom na odvetnom zápase 0:3.

Tento zápas však bol veľmi dôležitý pre Seničanky, nakoľko za predpokladu, že by Prešovačanky vyhrali domáci zápas nad COP Nitra (čo sa napokon potvrdilo) a Seničanky u nás prehrali (čo sa taktiež potvrdilo),  do prelínačky pôjdu práve Seničanky.

Nakoľko už je to  jasné, rozoberať sobotný zápas, ktorý sa konal 12.3.2016 v športovej hale na Západe až tak netreba, snáď  postačí  informácia, že naše Slávistky vyhrali tento zápas nad SVK DDK-LED Senica 3:1.

To znamená, že v PLAY-OFF si zahrajú proti KV MŠK Oktan Kežmarok a Seničanky bohužiaľ budú bojovať v prelínačke o to,  či zotrvajú v extralige alebo padnú do 1. ligy.

Najbližší domáci zápas bude 23.3.2016 o 19-tej hodine  proti už spomínaným Kežmarčankám.

Zostavy

  • TJ Slávia TU Zvolen – Nociarová Magdaléna, Trnavská Lucia (L), Sásiková Paulína, Tužinská Jana, Fekiačová Dominika, Danková Eva, Bronďošová Ivona, Boháčiková Zuzana, Tomašeková Zuzana, Osvaldová Mária

Tréner – Marián Uvaček

  • SVK DDK-LED Senica – Mihaliková Bianka, Drinková Denisa, Nemcová Veronika, Michalovičová Michaela (L), Harmanová Kristína, Holičová Petra, Sivičeková Veronika, Nemcová Dominika
  • Tréner – Vladimír Sirvoň

Rozhodcovia – Čierťašská Ivana – Novotný Martin

Tabuľka

Ostatné výsledky

Umiestnenie –  1. – 5.

  • 1. Bratislavský volejbalový klub – KV MŠK Oktan Kežmarok 2:3

Umiestnenie – 6. – 9.

  • Dobré zo Slovenska – Prešov – COP Nitra 3:0
  • TJ Slávia TU Zvolen – SVK DDK-LED Senica 3:1

Video

Fotografie

Článok a foto: J. Števonka.