• St. okt 4th, 2023

Nová posila Nitraniek dopomohla k výhre proti našim basketbalistkám

BK ZŠ Zvolen (žltá) - BKM junior UKF Nitra (modrá)
Pod košom sa neraz bojovalo o každú loptu. Foto: ZV-podujatia.

Mal, respektíve mohol to byť zápas,  po ktorom si naše basketbalové prvoligistky mali zapísať ďalšie body do tabuľky. Aj vďaka jednej zvolenskej basketbalistke,  prezlečenej v inom kabáte (drese) to však taký zápas nebol.

Bola to sobota ako každá iná, športová a písal sa dátum 12.3.2016 a v športovej hale sa konal zápas 1. ligy žien v skupine na 1. – 5. mieste a na tento zápas prišli našim basketbalistkám z klubu BK ZŠ Zvolen hráčky BKM Junior UKF Nitra.

Tabuľkovo to bol zápas na 1. a 3. mieste a veľká predpoveď bola, že tento zápas bude v podaní našich báb. V tíme žien spod Zobora sa objavila hráčka menom Zuzana Babaríková a ako sa v ďalšom vývoji zápasu ukázalo, bola to práve ona, ktorá značne skomplikovala tento zápas a naše ženy prehrali 66:76 (34:36).

Úvod zápasu otvorili Nitranky, ktoré začali naozaj zhurta a naraz mali mierny náskok. Naše sa snažili eliminovať tento náskok streľbou z diaľky, čo sa im aj v podstate darilo 20:16.

V druhej štvrtine súperky značne zrýchlili, zlepšili hru a postupne sa ujali vedenia v zápase. Na našej strane sa nedarilo poriadne presadiť aj kvôli  značne účinnej  obrane našich protihráčok 34:36.

Po prestávke sa kormidla opäť ujali naše, ale dlho to netrvalo a prišlo pár pekných  herných situácií spoluhráčok. Aj spomínaná Zuzana robila veľkú šarapatu v zápase a bola značným prínosom pre svoje družstvo 44:55.

Posledná štvrtina bola v znamení veľkého chcenia z našej strany a možno toto nám trošku zväzovalo ruky. V heroickom závere mali Nitranky 10-bodový náskok, ktorý si už podržali až do záverečného zvuku klaksóna 66:76.

Body teda išli pod Zobor, tabuľka sa nám teda značne premiešala, o doterajšie 1. mesto sme po tejto prehre prišli a momentálne sa nachádzame na čísle 2.

Tabuľka – 1. – 5. miesto 

Video

Fotografie

Článok a foto: J. Števonka.