Leitmotívom novej výstavy na Starej radnici je modrá farba

modra-vystava-zvolen-2

Takto plošne to nieje vidieť detaily, ale tá štruktúra je fantastická. Foto: ZV-podujatia.

Pod názvom Modrá bola v pondelok 4.4.2016 na Starej radnici slávnostnou vernisážou otvorená nová výstava. Ako v úvode povedal Pán Jozef Pinka, aj takýmto spôsobom môžu spropagovať v poradí už tretiu školu v rámci komplexu škôl Pink Harmony a to Súkromnú strednú školu scénického výtvarníctva. Ako ďalej doplnil, po troch rokoch sú už študentky pripravené umelecky do života a práve táto výstava je ich prezentáciou.

Kurátorka výstavy a zároveň aj riaditeľka menovanej školy Ing.arch. Edita Pavúrová povedala pár viet. Upresnila, že tie tri roky pre študentky nie sú málo, že sa majú čím prezentovať a pochváliť a majú byť na čo hrdé. Za tie tri roky sme zažili veľa tvorivých chvíľ a počas inštalovania diel na túto výstavu sme zistili, že sa v tvorivom procese stretli veľmi často s modrou farbou a preto aj samotná výstava dostala názov Modrá.

Prejavila radosť, že mohli dať počas prípravy tejto výstavy žiačkam pocit, že môžu byť úspešné a že dokážu niečo, čo má veľkú hodnotu.

Práce, ktoré sa tu dajú nájsť prezentujú remeslá, ktorému sa žiačky venujú (šitie, modelovanie, kostýmov, grafika a iné grafické práce, fotografie a interiérový doplnok). V menšej miestnosti sú práce, ktoré inklinujú k výtvarnému umeniu a k experimentovaniu.

V rámci programu prispeli svojim hudobným umením študenti hudobného konzervatória Pink Harmony.

Na záver treba povedať, že rozhodne sa oplatí vidieť túto výstavu a môžete tak učiniť počas celého mesiaca apríl v pracovných dňoch v pracovnom čase Radnice.

Video

Fotografie

 

Článok, foto a video: J. Števonka

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.