Ján Hazucha víťazom 11.ročníka ČSOB Bratislavského maratónu

hazucha-csob-maraton-4

Ján Hazucha na 1. mieste. Foto: Ján Hazucha

Na 11.ročníku ČSOB Bratislavského maratónu začiatkom apríla  2016 sa na trati maratónskej trati darilo skúsenému zvolenskému veteránovi, ktorý doteraz absolvoval stovku maratónov, Jánovi Hazuchovi.

V plejáde 761 mužov, ktorí vybehli na 42 195 metrovú trať skončil ako najstarší pretekár (1943) podujatia celkovo na 188 mieste (56 nedobehlo), no vo svojej kategórii s prehľadom zvíťazil a si zaknihoval po jedinečnom úspechu na 119. ročníku Bostonskom maratóne, kde pri svojom 93 štarte vyhral svoju kategóriu nad 70 rokov a víťazstvách  postupne v maratónoch vo Visegrade, Rajci, B.Bystrici, B.Štiavnici, Varšave i MMM v Košiciach aj pri svojom 100 štarte na Athens Marathon the Autentic, tak získal siedme víťazstvo v rade v kategórii nad 60 rokov časom 3:27:00 o viac ako päť minút pred Bratislavčanom Dušanom Sitekom a skoro osem minút nadelil tretiemu Austrálčanovi Christopherovi  Dwyerovi.