• St. máj 31st, 2023

Lesnícke dni 2016 a Tabletky odvahy

ByIMG_1979

apr 25, 2016 ,
lesnicke-dni-2016-zvolen-29
Večerné vystúpenie Zuzky Smatanovej ako aj HEX-u prilákalo množstvo ľudí na námestie. Foto: ZV-podujatia

Oslava lesa s podtitulom “Zelená dekáda – rastieme ďalej!” aj tak sa dalo nazvať podujatie už 10. ročníka Lesnických dní vo Zvolene, ktorých dátum pripadol na piatok, kedy sa aj Deň zeme oslavuje a to na 22.4.2016.

Samotné podujatie zorganizovalo Národné lesnícke centrum, Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, Národné lesnícke centrum, Lesy SR, š.p., Združenie zamestnávateľov v lesnom hospodárstve SR, Vojenské lesy a majetky SR, š.p., Slovenská lesnícka komora, Slovenská poľovnícka komora, Mesto Zvolen, Lesný podnik mesta Zvolen, s.r.o. a ďalší partneri.

Podstata Lesníckych dní spočíva v tom, že sú zamerané najmä na deti, ale poukazujú aj na význam lesa a prácu v ňom.

Tento rok, nakoľko sa jednalo o jubilejný ročník si organizátori pripravili vskutku bohatý program a to pre všetky vekové kategórie, ale hlavne pre detských návštevníkov.

Od 10-tej hodiny raňajšej bol pripravený bohatý program a to nielen na hlavnom pódiu, kde sa konalo slávnostné otvorenie, vystupovala aj ZUŠ Sliač ako aj zverenci Tanečnej školy Zuzana v programe nazvanom Jar v pohybe, nehovoriac o večernom vystúpení dvoch kapiel.

Sprievodný program sa konal v stánkoch lemujúcich zvolenské námestie. V nich sa návštevníci nielen dobre zabavili, ale tety a ujovia v zelenom ich priučili do rôznych tajov nielen lesnej tématiky

Samozrejme svoj priestor tu ako každoročne dostali sokoliari a ich operence, na ktoré sa mohli prísť pozrieť deti a niektoré z nich ako Plamienku driemavú si mohli aj pohladiť. Samozrejme, nechýbali ani ukážky letu a chytenia koristi týchto dravcov, dokonca aj počas vystúpenia Zuzany Smatanovej

Nuž a aké by to boli Lesnícke dni bez hudobného hosťa?

Ako bolo spomenuté, k výročiu si organizátor pripravil hneď dvoch, aj zo ženského aj z mužského pokolenia. Prvá po 17-tej vystúpila dobre známa Zuzana Smatanová s kapelou a na záver už aj tak fantastického dňa skupina Hex, ktorá pritiahla a zaplnila veľkú časť celého námestia a celé to tak v tento deň na záver vygradovala.

Fotografie

Článok a foto: J. Števonka.