Mladí sa rozbiehajú!

starter_mladych-39

Spoločná fotografia. Foto: Duraj Stanislav

Zvolen je plný iniciatívnych mladých, ktorí sa aktívne zapájajú do života v meste. Jedným z výsledkov ich usilovnej práce bol aj ŠTARTÉR MLADÝCH! Štartér mal zámer povzbudiť študentov stredných škôl či už v aktivite v žiackych školských radách, alebo v spolupráci s budúcou Radou mladých ZV. Taktiež ponúkol účastníkom vyskúšať si plánovanie podujatia určeného pre ich rovesníkov. Tohto podujatia sa zúčastnili zástupcovia z 5 zvolenských stredných škôl – Súkromná stredná umelecká škola, Stredná odborná škola hotelových služieb a obchodu, Stredná odborná škola technická, Gymnázium Ľudovíta Štúra a Stredná priemyselná škola dopravná.

Hneď po príchode do Informačného centra, kde sa to celé uskutočnilo, sa zúčastnení rozdelili do skupín tak, aby v každej skupinke bol jeden zástupca každej zo zapojených škôl. Nasledovali prezentácie Študentskej rady GĽŠ a Rady študentov BB poprepletané zábavnými aktivitkami a prestávkou na občerstvenie. Nakoniec si skupinky skúsili naplánovať vlastné podujatie pre mladých, z ktorých to najlepšie, zvolené viceprimátorom Jaroslavom Stehlíkom a vedúcou odboru rozvoja mesta, Julianou Ištókovou, sa aj reálne uskutoční.

Financie potrebné pre realizáciu podujatie získali organizátori v rámci projektu KomPrax, ktorý zastrešuje Iuventa. Slovami hlavnej organizátorky, Beaty Fekiačovej: ,,Podujatie sa nám podarilo, vyzerá to, že sme všetkých dostatočne motivovali a tiež sme získali mnoho nových dobrovoľníkov budúcej Rady mladých ZV do budúcna.“

Fotografie

Článok: Ľubomir Bystriansky Foto: Duraj Stanislav

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: