• Pi. sep 22nd, 2023

Juniorky košickej Cassovie bodovali u nás naplno

Autor IMG_1979

apr 28, 2016 ,
bk-zvolen_cassovia-kosice-3
Foto: ZV-podujatia

V uplynulý víkend sa v sobotu 23.4.2016 hral v športovej hale na zvolenskom sídlisku Západ ďalší basketbalový zápas už 8. kola nadstavbovej časti v skupine 7. – 11. medzi tunajším BK ZŠ Zvolen a BK SOUŽ Cassovia KE.

Dievčatá z východného Slovenska sem prišli na pozícii ako tabuľkové susedky o jedno miesto tabuľkovo vyššie v tabuľke, s bilanciou z 26-tych zápasov 24 krát prehra a 2 krát víťazstvo.

Priebeh, hlavne jeho úvod sa zdal, že by mohol byť jeden z tých, kedy sa už opäť prelomí smolné obdobie a získa sa pár bodov do tabuľky, ale košická trénerka ušila pre svoje zverenkyne taktiku šitú úplne na mieru.

Prvé dve štvrtiny boli diváci svedkami herne vyrovnaného zápasu a obe družstvá si držali medzi sebou maximálne tak do 5 bodov náskoku. Po prvej štvrtine bol stav pozitívny pre naše baby a to 13:11 a po druhej opäť pre nás a to v pomere 29:25.

Po prestávke sa však začalo diať to, čo sa možno aj dalo vytušiť po predchádzajúcich dvoch dejstvách. Košické dievčence možno hrajú na pol plynu. Táto ich taktika sa už v polovici tretej štvrtiny ukázala ako pravdivá a aj keď naše hráčky držali ešte relatívne krok so súperkami, bolo to na hrane 37:44.

Posledná štvrtina rozhodla o víťazstve východniarok, ktoré až teraz ukázali svoje prednosti (rozumej športové) a zaraz si utvorili aj pekný náskok, ktorý už naše juniorky nedokázali stiahnuť a tak tento zápas prehrali 49:61.

Tabuľka

Fotografie

Článok a foto: J. Števonka.