Stanislav Remeselník vystavuje v knižnici kreslený humor a karikatúry

stanislav-remeselnik-2016

Stanislav Remeselník. Foto: ZV-podujatia.

Jeho karikatúry majú svoju dušu a na kreslené vtipy sa občas treba možno pozrieť inou optikou, ale rozhodne v oboch prípadoch je cítiť um a znalosť majstra.

Reč je o tvorbe Stanislava Remeselníka, člena dobrovoľného združenia výtvarných umelcov Zvolena pod názvom Zvolenská 7.

Tvorbu, ktorá vychádza z jeho autorského pera a aj autora samotného je možné vidieť na rôznych podujatiach, nielen na území mesta Zvolen. Jedno z miest však ešte ostalo nedoknuté a to výstavné panely v Krajskej knižnici Ľudovíta Štúra vo Zvolene.

Od začiatku mája bolo možné pozrieť si vystavené diela, ale až piatok 13-teho bol dňom, kedy sa táto výstava aj za účasti autora slávnostnou vernisážou otvorila.

Samotný autor poďakoval vedeniu knižnice za možnosť prezentovať svoju tvorbu. Na margo svojej tvorby povedal, že je o humore a dobrej nálade a doplnil, že humor je korením života a dnes je potrebné si ten život takto troška odľahčiť.

Ak máte záujem vidieť tvorbu pána Remeselníka neváhajte a príďte sa pozrieť do knižnice počas otváracích hodín a budete doslova z nej unesený. Je zbytočné písať viac, nakoľko sa sami môžete presvedčiť na vlastné oči.

Stanislav Remeselník, alias Stenlly (1960) sa narodil v Senici, vyrastal v Detve a neskôr vyše dvadsať rokov žil a tvoril vo Zvolene. Pred pár rokmi sa opäť vrátil do Detvy. Venuje sa fotografii, karikatúre a kreslenému humoru. Pravidelne prispieva do rôznych humoristických časopisov, napríklad Woloviny, Huncút. Každoročne sa zúčastňuje mnohých výstav kresleného humoru, akými sú Bomburova šabľa v Brezne, Usmejme sa na svet v Nových Zámkoch, Pivo v Prešove, či Frištácky tŕň v Hlohovci, kde získal aj niekoľko ocenení. Už niekoľko rokov vystavuje na akciách výtvarného združenia Zvolenská sedmička (Art mlyn, Zvolenský výtvarný salón), ktorého členom je od roku 2008. Mal aj niekoľko samostatných autorských výstav. V roku 2015 ilustroval humorne ladenú knižku Márie Petrovej Veselosti. Humor celkovo považuje nielen za určitý relax, ale aj za uhol pohľadu na svet a životný štýl. Jeho životným mottom je: „Deň, keď som sa nezasmial, považujem za stratený.“

Fotografie

Článok a foto: ZV-podujatia.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: