Dominika Fričová zahrala na folkovú nôtu

Dominika Fričová

Dominika Fričová. Foto: Ján Števonka.

Dominika Fričová - mladé, sympatické dievča, spievajúce a hrajúce na gitaru folkové skladby, takto by sa dalo jednou vetou opísať  toto dievča, ale rozoberme si ju troška viac na drobné. V piatok 12.10.2012 som musel doslova utekať z besedy Jozefa Banáša v krajskej knižnici, aby som stihol koncert Dominiky Fričovej v Starej radnici. Som rád, že sa to podarilo a môžem Vám podať  informácie o celom koncerte.

Dominika Fričová si skladby skladá sama a ako počas koncertu povedala, najlepšie sa jej tvorí, keď má zlú náladu, ale do jej skladieb sa jej nálada neprenáša. Jej inšpirácia pretavená v textoch je zo života. Cestu do Kodane nájdeme v skladbe Veterné mlyny, študentský život v  skladbe Do rána blízko do postele ďaleko, ale v tejto skladbe to nie je o jej hýrivom živote.

Nezabudla ani na svoju sestru, ktorá sa čudovala, že jej venovala skladbu. Zaznela aj skladba – Sú rôzne druhy ľudí, ktorou postúpila na český festival Porta a na záver zahrala skladbu Sami. Ako doplnok po potlesku skladbu Nemám.

Tak toto bola Dominika a jej koncert a môžem smelo sľúbiť, že ak bude niekde v okolí hrať prídem sa opäť  pozrieť . Pre všetkých, ktorí jej koncert nestihli alebo len tak zablúdili k tomuto článku, prinášam  video a pár fotografií.

Videá

Dominika Fričová

Dominika Fričová – Žiarska 

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteru

Článok, foto a video: Ján Števonka.

Podobná téma

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.