Slávnostné vyhlásenie najúspešnejších športovcov mesta Zvolen za rok 2015

naj-sportovec-2015-zvolen

Zvolenskí športovci sa už tradične stretli na spoločnom bilancovaní svojich športových úspechov v minulom roku.

Slávnostné vyhlásenie najúspešnejších športovcov mesta Zvolen za rok 2015 sa uskutočnilo vo veľkej sále DK Podborová. Vyhlasovateľmi už dvadsiateho štvrtého ročníka ankety sú  okrem  Mesta Zvolen i občianske združenie Slovenský šport, Zvolenské kultúrne centrum v spolupráci s masovokomunikačnými prostriedkami pôsobiacimi v meste Zvolen s cieľom  oceniť mimoriadne výsledky dosiahnuté športovcami mesta Zvolen za príslušný kalendárny rok a propagovať širokej verejnosti najúspešnejších športovcov a ocenením  výsledkov motivovať najmä mladú generáciu k aktívnemu vzťahu k telovýchovným a športovým aktivitám, ktoré sú najlepšou prevenciou v boji proti  drogovým a iným závislostiam a predpokladom zdravého a pokojného životného štýlu.

O výbere ocenených športovcov i športových kolektívov rozhodla komisia v zložení :

Stanislav Černák – športový redaktor MY – Zvolensko podpolianske noviny, Ján Števonka – redaktor internetového portálu ZV Podujatia, Mário Hanzel – redaktor RTVS a Marek Rojík – športový referent  Zvolenského kultúrneho centra.

Oceneným odovzdali ceny – poháre a ďakovné listy primátorka mesta Zvolen Ing. Lenka Balkovičová a  viceprimátor Ing. Jaroslav Stehlík. Podujatie moderoval Richard Sanitra a o bohatý kultúrny program sa postarali tiež mladé športovkyne športového klubu B-Star,  v spoločnom vystúpení 5 až 6 ročné žiačky Základnej umeleckej školy Pink Harmony so svojou zostavou, ďalej nádejná fitneska Alexandra Uhrinová a Majsterka sveta 11 ročná Nelli Novodomská s o rok staršou Simonou Maťúchovou.

Novinkou tohto ročníka ankety bolo aj verejné hlasovanie obyvateľov prostredníctvom sociálnej siete. Cenu obyvateľov mesta Zvolen v kategórii dospelých s najväčším počtom hlasov získala 20 ročná reprezentantka SR, niekoľkonásobná Majsterka Slovenska, Európy i Sveta v Bikini fitnes Timea Trajteľová. V kategórii  mládež získala prvenstvo reprezentantka SR, víťazka Slovenského pohára, Majsterka Slovenska, Európy i Sveta vo  Fitnes detí 11 ročná Nelli Novodomská.

V kategórii  jednotlivcov u mládeže bolo bez poradia ocenených päť športovcov.

Bedmintonista Andrej Antoška reprezentant SR, Majster Slovenska do 13 i 15 rokov vo dvojhre, vo štvorhre i v zmiešanej štvorhre, karatistka Petra Korčoková reprezentantka SR  a víťazka Slovenského pohára v kumite, vodná slalomárka Barbora Kortišová MSR žiakov v zjazde na divokej vode v K1 i v slalome a šprinte, dokonca i  v slalome 3xC1m, fitneska  Tatiana Kožuchová reprezentantka SR, víťazka SP, strieborná na MS i ME vo fitnes juniorky a karatista Pavol Szolár, reprezentant SR, MSR v súborných cvičeniach kata.

V kategória jednotlivci – dospelí boli ocenení bez poradia momentálne 152.hráčka vo svetovom rebríčku dvojhry žien, reprezentantka SR, MSR v dvojhre, bedmintonistka Martina Repiská a 16 ročný dorastenec  a reprezentant SR do 18 rokov, už extraligový hráč HKM Zvolen Michal Ivan.

V kategórii výrazných športových talentov bola ocenená trojica nádejných športovcov: atlét Lukáš Hronček, Majster SR  v cezpoľnom behu, v behoch na 1 km i na 1500 m prekážok a reprezentant SR, fitneska Nelli Novodomská reprezentantka SR, víťazka Slovenského pohára, Majsterka Slovenska, Európy i Sveta vo  Fitnes detí a vodný slalomár Martin Toncar  – MSR žiakov v zjazde na divokej vode v K1 i v slalome a šprinte i v slalome 3xC1m.

slavia-zvolen-zeny-sportovec-2015

TJ Slávia TU Zvolen – za víťazstvo v 1. lige vo volejbale žien. 

V kategórii športových  kolektívov  dospelých získali  ocenenia bez poradia hokejisti HKM Zvolen za výsledky  v hokejovej Tipsport Extralige v sezóne 2014/2015,  futbalisti MFK Lokomotíva Zvolen druhí  v Doxxbet lige v sezóne 2014/2015 a za postup do bojov o prvú Fortuna Ligu a volejbalistky TJ Slávia TU Zvolen za víťazstvo v 1. lige žien v sezóne 2014/2015 a postup do volejbalovej extraligy.

V kategórii športových  kolektívov  mládeže získali za dosiahnuté výsledky ocenenia bez poradia: Klub športového potápania Calypso Zvolen, Klub vodných športov  Careta Zvolen, Lieskovský tenisový klub a volejbalové juniorky TJ Slávia TU Zvolen.

V prestížnej kategórii Tréner roka bol ocenený Ján Jurčiak, tréner bedmintonu za výborné výsledky svojich zverencov  v oddieloch  TJ Slávia TU Zvolen a v Effort Zvolen. K najväčším talentom, ktoré vychoval patria  mimo iných momentálne 152. hráčka svetového rebríčka a niekoľkonásobná majsterka Slovenska, reprezentantka Martina Repiská, reprezentant Slovenska a niekoľkonásobný majster Slovenska Andrej Antoška. Tréner roka Ján Jurčiak netajil prekvapenie: „Veľmi si vážim toto ocenenie, nepočítal som s ničím takým, moja zverenkyňa Martina Repiská bola medzi naj športovcami Zvolena už deviaty krát, v minulom ročníku zvíťazila. Je to pre mňa veľké ocenenie. Veľká vzpruha do ďalšej práce, naozaj nečakaný darček k mojim dnešným narodeninám. “.

Už piaty krát bola v ankete udelená i špeciálna cena pre legendu Zvolenského športu.

Do pomyselnej siene slávy Zvolenského športu vstúpil „pán“ hokejista Ján Podkonický . Excelentný pravý krídelník, rodák zo Zvolenskej Slatiny sa v drese vtedajšej LB Zvolen s číslom 14 objavil v roku 1970  ešte ako dorastenec. Pod dohľadom trénerskej legendy Pavla Zábojníka sa vypracoval na rýchleho korčuliara s dobrou palicovou technikou. Pod Pustým hradom odohral sedemnásť sezón a nastrieľal 205 gólov, čo mu zabezpečilo druhé miesto v historickej tabuľke kanonierov Zvolena. Počas vojenskej služby si zahral aj federálnu ligu za Duklu Trenčín a obliekol aj reprezentačný dres ČSSR. Aj dnes  Ján Podkonický  žije stále aktívne hokejom a odovzdáva skúsenosti zvolenskej mládeži.

timea-trajtelova-sport-naj

Timea Trajteľová. Foto: Miloš Masarik

Na záver bola ocenená ako absolútna víťazka 24.ročníka ankety Timea Trajteľová, v tomto roku už i majsterka sveta v kategórii žien v bikiny fitnes. Svoj dvojnásobný úspech v ankete prijala s jej charakteristickým úsmevom, veď v tomto roku získava tituly nielen na Slovensku, či v Európe, no i na svetovej úrovni:

„Veľmi si toto ocenenie vážim, pretože minulý rok bol pre mňa veľmi ťažký po športovej i psychickej stránke, príprava na preteky bola náročná, prišli aj výsledky a teraz toto ocenenie v rámci Zvolena. Som veľmi rada, že aj naše mesto podporuje mladých športovcov a toto ich určite motivuje. Teší ma, že sa mi darí i kategórii žien, čaká ma prestížna súťaž Olympia, kam som sa výsledkami už prebojovala a tým i náročné tréningové obdobie.“

Po vyhlásení všetkých kategórií  primátorka Zvolena Ing. Lenka Balkovičová poďakovala oceneným športovcom:

„Som veľmi rada, že ste prijali pozvanie na vyhlásenie najlepších Zvolenských  športovcov, poďakovanie patrí nielen športovcom za ich reprezentáciu, ale i ľuďom okolo nich, trénerom, rodičom, za vytváranie zázemia pre Váš šport. Výsledky v roku 2015, ktoré ste dosiahli sú veľmi pekné, kvalitné a som rada, že ste boli vo svojich obľúbených športoch úspešní, všetkým za to ďakujem. Prajem Vám všetkým, reprezentantom Zvolena, veľa ďalších športových úspechov.“

Po ukončení programu odovzdávania cien na slávnostnej recepcii  ocení športovci i hostia odolávali otázkam novinárov a nezáväzne diskutovali o svojich športových úspechoch.

Cena obyvateľov mesta Zvolen

 • Timea Trajteľová – fitness
 • Nelli Novodomská – fitness

Kategória jednotlivci – mládež – všetky ocenenia sú bez poradia

 • Andrej Antoška – bedminton
 • Petra Korčoková – karate
 • Barbora Kortišová – vodný slalom/zjazd
 • Tatiana Kožuchová – fitness
 • Pavol Szolár – karate – KATA

Kategória jednotlivci – dospelí

 • Martina Repiská – bedninton
 • Michal Ivan – hokej

Výrazný športový talent

 • Lukáš Hronček – atletika
 • Nelli Novodomská – fitness
 • Martin Toncar – vodný slalom

Športový kolektív dospelých

 • HKM Zvolen – hokej
 • MFK Lokomotíva Zvolen – futbal
 • TJ Slávia TU Zvolen – volejbal

Športový kolektív mládeže

 • Klub športového potápania Calypso Zvolen
 • Klub vodných športov Careta Zvolen
 • Lieskovský tenisový klub
 • TJ Slávia TU Zvolen – juniorky – volejbal

Tréner Roka

 • Ján Jurčiak – bedminton 

Špeciálna cena – Legenda Zvolenského športu

 • Ján Podkonický – hokej

Absolútny víťaz

 • Timea Trajteľová – fitness

Fotografie

Článok: Miloš Masarik Foto: J. Števonka.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.