Prvé tohtoročné Zvolenské korzo prerušila v tom najlepšom búrka

dav

Retro foto kútik. Foto: ZV-podujatia.

Mal to byť nedeľný podvečer plný zábavy, smiechu, radosti a hlavne námestie plné ľudí, ktorí si prišli vychutnať a zabaviť sa na prvom tohtoročnom podujatí, výstižne nazvanom Zvolenské nedeľné korzo.

Ono pravdu povediac aj v jeho úvode sa zdalo, že tak bude a že mračná, ktoré bolo vidieť na oblohe budú len takým strašiakom, ale napokon v už parádne rozbehnutom programe od mesta Sliač dofúkal nezbedný pán vetrovský mračná zachmúrené a bola zaraz trma- vrma a zaraz bolo po polovici programu, po všetkom, ale....

Tak či onak, čo sa stalo sa stalo a už inak nebude a povedzme si, čo bolo možné zažiť a čo pre zmenu nie a čoho sa ešte možno dočkáme.

Zvolenské korzá, ktoré budú ešte tri po sebe idúce nedele pripravilo mesto Zvolen v spolupráci s dobre známym hercom DJGT alebo ak sa občas kuknete na telku aj zástupcom tých, ktorí sa obhajujú pred zákonom a to s Radoslavom Kuricom.

Na túto nedeľu 5.6.2016 bol pripravený program nielen pre veľkých, ale samozrejme aj pre malých, v podstate taká všehochuť. Dokiaľ prišla tá nešťastná búrka, prebehlo na hlavnom pódiu vystúpenie speváčky a muzikálovej herečky zároveň Natálie Hatalovej. V úvode zaspievala spoločne s moderátorom podujatia skladbu Motýľ a jej sólové prevedenie dobre známych skladieb Cabaret, Happy, ako aj poslednej Vráť mi tie hviezdy bolo impozantné.

hatalova-kuric

Spoločný duet na skladbu Motýľ – Natália Hatalová a Radoslav Kuric. Foto: ZV-podujatia

Po nej prišiel mladý zvolenský raper Marks a podľa mnohopočetnej skupinky fanyniek, ktoré sa tu na námestí nachádzali sa dá povedať, že je to magnet na pritiahnutie mladých a to nielen dievčat. Po Hatalovej to mal mladý muž ťažšie, ten rozdiel aj napriek inému štýlu hudby bol zjavný, ale raz to možno dotiahne dosť ďaleko, pokiaľ bude chcieť.

Tretie vystúpenie bolo tanečného charakteru a to Wanted TŠ Štefana Chleba, ktorého zverenci pod názvom Wanted03 (nakoľko tu boli prítomné deti zo všetkých troch škôl – Zvolen, Lučenec a Žiar nad Hronom) zatancovali neskutočné tanečné choreografie. Po nich sa síce začala taká menšia škola tanca ako súčasť tohto bloku, ale kvôli bezpečnosti všetkých prítomných bolo podujatie počas búrky prerušené.

Koncert Dana Heribana sa z pochopiteľných dôvodov nekonal.

Pod korunami stromov sa konali dve, no v podstate tri súbežné podujatia a to tradičné tvorivé dielne, v ktorých sa venovali deťom dievčence zo zoskupenia, ktoré si hovorí Tri oriešky. Opodiaľ pri mestskej dvojnulke (rozumej mestské WC) zabávalo Divadlo pri kolkárni deťúrence ich rozprávkou Smiechtisko. Tretie podujatie bola súťaž 2. ročníka o naj koláč a to pod názvom Neďeľní Štúrovňík.

Vyhodnotenie bolo kvôli dažďu len súkromné – titul Neďeľňí štúrovňík získala pani Janka Balážová, ktorá priniesla až 3 druhy koláčov, porota v anonymnom chuťovom hlasovaní vybrala ako najlepší práve jeden z jej koláčov – Ananásový rez

dav

Ananásový rez. Foto: ZV-podujatia

Vo Fun zóne si svoje nádobičko rozložili členovia OZ Slatinka a opodiaľ OZ Mačky Zvolen. Obe združenia tu v podstate robili osvetu svojim záležitostiam a koho to zaujalo, mohol podpísať petície rôzneho druhu, napríklad aj petíciu o Živé rieky ako aj o zmene zákona o ochrane zvierat.

Poslednou atrakciou, ktorá síce bola nachystaná, ale taktiež sa nekonala malo byť retro-fotenie pri pamätníku SNP.

Tak to bolo len tak v skratke to, čo sa dalo zažiť, pokým nezačalo pršať. Čo sa týka neodohraného koncertu Dana Heribana, o tom bude rozhodnuté už o pár dní a dáme Vám včas vedieť.

Program 12.6.2016

  • Marcel Daniš a definitívum – koncert piesni Deža Ursinyho a Jara Filipa
  • Jozef Banáš – najprekladanejší slovenský autor
  • Braňo Jobus – autor rozprávkových kníh pre deti
  • Peter Luha – koncert umelca s unikátnym gitarovým štýlom

Detská zóna

  • Čítanie rozprávky deťom  
  • Tri oriešky – tvorivé dielne pre deti + Montessori a Quo Vadis 

Video – zdroj Hudba v meste

Natália Hatalová 

Marks

Fotografie

Článok a foto: J. Števonka

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.