• Ut. máj 30th, 2023

Folkloristi tancom vzdali hold Márii Mázorovej

 

maria-mazorova-korzo-2016
Mária Mázorová. Foto: ZV-podujatia

Zvolenské nedeľné korzo sa prehuplo za polovicu a v nedeľu 19-teho okrem vskutku bohatého programu ponúklo aj konečne nefalšované letné počasie so všetkým, čo k tomu patrí až do chvíle…

Moderátorom bol opäť Radoslav Kuric a programová skladba bola opäť plná kvalitného programu a okrem toho sa toto korzo (hlavne folklórna časť) pilotne streamovalo ONLINE cez YouTube, za podpory projektu Hudba v meste.

Toto tretie korzo bolo takým spomínaním na zakladateľku Medzinárodného detského folklórneho festivalu, FS Marína, DFS Zornička, taktiež aj dlhoročnú vedúcu tohto súboru, nestorku tanečných základných škôl na Slovensku a to Máriu Mázorovú.

rodina-mazorova
Ostatná rodina na jednom pódiu. Foto: ZV-podujatia

No a ako inak teda spomínať, ak nie tancom v podaní tých, ktorým folklórnu cestu ukázala a to vystúpením súborov DFS Zornička, FS Marína a ZUŠ Nádvorná Zvolen. Okrem toho medzi jednotlivými časťami programu vystúpil na pódiu syn Martin Mázor, ale aj vnučka Márie Mázorovej Jana.

Vystúpenie všetkých súborov sa dá okomentovať jedným slovom ako fantastické.

Po tomto úvode na pódium vyšla muzikálová speváčka Kristína Vrecková a po úvodnej skladbe v jej podaní musím uznať, že to bolo viac než veľké prekvapenie po všetkých stránkach. Záverečná skladba Ta ne, ktorá je notoricky známa všetkým (spieva to speváčka Kristína – tá od Horehronia) bola v jej podaní priam neskutočná.

Tretie vystúpenie bolo v podaní dobre známej (momentálne herečky DAB v Nitre) Evy Pavlíkovej, ktorá všetkým prítomným zaspievala podmanivé šansóny.

Samotný záver, až dokiaľ nezačal dážď bol v podaní HTŠ a ich programu, vystúpil zvolenský Big Band, nechýbali fantastické choreografie Flamenca, zaujal neskutočný šarvanec, ktorý si trúfol na Katapult, fenomenálny bol aj imaginárny saxofón v scénickom džezovom tanci. Samozrejme bolo toho podstatne viac, ale od A po Z to bolo fantastické.

hts-zvolen-korzo-1
HTŠ Zvolen a ich Flamenco. Foto: ZV-podujatia

 

Detská zóna

Tradične opäť nesklamali tvorivé dielne, v ktorých sa deťom venovali Tri oriešky, tentokrát v nejakom tom japonskom duchu a nemôžem inak ako povedať, že tá iná kreativita v každom korze je super.

Opodiaľ pri pamätníku malo svoj priestor združene Montessori a Quo Vadis so svojim programom, ktorý prilákal nielen najmenšie deti do svojich dielničiek, ale určitá časť tu bola vedená v športovom duchu. Podporiť ich prišli aj karatisti klubu Uraken Zvolen.

tvorive-dielne-korzo-20
Foto: ZV-podujatia

Rozprávka

Divadlo Zelienka pri dvojnulke zabavilo deti rozprávkou Čarovný klobúk. Detí s rodičmi tu bolo naozaj neúrekom a všetci sa spoločne bavili nielen na tom, že nie vždy je všetko tak, ako sa zdá a veľakrát aj krava je koza a možno to bolo naopak.

Najbližšie a zároveň posledné tohtoročné korzo 26. júna.2016

  • Zvolenskí vrchári
  • ZUŠ Nádvorná
  • KC Romano Jilo
  • Samuel Lorinčík – spevák česko-slovenských piesní
  • Habovci – obľúbená televízna kuchárska dvojica z relácie TV JOJ

Detská zóna

  • Rozprávka Kráľ Drozdia brada – Divadlo z domčeka
    Tri oriešky – tvorivé dielne pre deti + Montessori a Quo Vadis

Stream YouTube – berte to len informačne a ako pilotné ONLINE vysielanie je toto jeho záznam 

Fotografie

Článok a foto: J. Števonka.