Deň Borovej hory si všetci návštevníci užili dosýta
Deň Borovej hory má už svoje miesto v kalendári pravidelných podujatí, ktoré sa konajú v meste Zvolen.
Inak tomu nebolo ani tento rok a v sobotu 18-teho júna 2016 sa konalo v priestore bývalej liečebne kultúrne podujatie, ktoré skončilo bez zásahu počasia neskoro večer a na ďalší deň sa tu na tomto mieste celebrovala nedeľná svätá omša.
Organizačne podujatie zabezpečili členovia spoločenstva Podborka spolu s ďalšími partnermi.
Organizátor pripravil pre všetkých, ktorí si našli čas viac než dosť všakovakého programu a to nielen pre dospelých, ale doslova pre celé rodiny s deťmi.
Okrem vystúpení interpretov na pódiu nebola núdza o občerstvenie, či už sa jednalo o chutné špeciality rovno z grilu, poprípade nejaký ten gulášik a keď človek trošku posrandoval s dievčatami pri nápojovom stane, tak okrem piva, kofoly a ďalšieho ho aj po celom dni odmenili ako takým úsmevom.
O deti sa postarali v tvorivých dielničkách členovia SZUŠ Heuréka a ešte tu bola možnosť sa nechať zviesť na člnku po jazierku.
Na hlavnom pódiu sa striedalo do neskorého večera jedno lepšie meno za druhým a program moderoval Viktor Sabo.
Poďme sa teda postupne pozrieť na jednotlivé časti programu.
Aj kvôli detskému divákovi bolo možné vidieť dve rozprávky Divadla z domčeka a to O kozliatkach a Ako sa Gašpar takmer kráľom stal. Trošku s omeškaním pod korunami stromov sa konali ukážky policajnej kynológie.
V priebehu dňa vystúpila jedna tanečná skupina a to Wanted Štefana Chleba a veru bola to neskutočná paráda, ako to je u nich zvykom.
Hudobné vystúpenia boli spolu štyri a to v rockovom duchu Community of Fools, big beat zahral The Toones, Jana Fialová and Band zahrali a nežnejšia z nich zaspievala známe coververzie a uzavrela to kapelka Sliačske Mokváne.
Tak toto bolo tak v skratke, ale ťažko opísať všetko, rozhodne bolo treba prísť a zúčastniť sa tohto bohatého programu a užiť si takto pekne slnečný sobotný deň.
Fotografie
Článok a foto: J. Števonka
Pridaj komentár