Lieskovec žil dva dni športovo-hudobným festivalom

sport-&-music-fest-100

Plážový volejbal. Foto: ZV-podujatia.

Počas dvoch dní 23. a 24.7.2016 sa konal na Slovensku vskutku ojedinelý festival, ktorý v sebe skĺbil šport so zábavou a v vznikol z toho 1. ročník podujatia pod názvom Šport & music fest 2016, ktorý sa konal v neďalekej obci Lieskovec, respektíve v športovom areáli Hájik. Organizačne toto veľké podujatie mali pod palcom Jana Tužinská a Lucia Trnavská, ktoré sú vo svete športu dobre známe, veď obidve je možné vidieť hrať počas sezóny v ženskom extraligovom klube TJ Slávia TU Zvolen.

Ako už z názvu a z miesta konania podujatia vyplýva, prím tu mali športové zápolenia a to hneď v niekoľkých športových disciplínach. Športovalo sa v plážovom volejbale, malom futbale, tenise, bedmintone a v šestkovom volejbale. Zaregistrovalo sa vyše 200 športovcov.

Na záver prvého dňa sa konala už spomínaná zábava pred stejdžom a postupne sa na ňom vystriedali Jana Filová & Band, Country skupina Pacipacifik, Papajem, predposledný interpret bol Igor Kmeťo mladší, ktorý si to na pódiu strihal s raperom Kelsom. Po cca jednej nad ránom ešte DJ-ej púšťal ešte nejaké tie odrhovačky, ktoré zneli aj počas celého dňa.

Na druhý a záverečný deň festivalu sa dohrávali športové turnaje a medzi prvými v tento deň, čo dohrali boli futbalisti. Následne prebiehali aj ďalšie športové zápolenia, športovcov trošku pokropil aj letný dáždik.

Na záver tohto prvého ročníka asi toľko, že to bolo dosť v pohode. Medzi plusy dávam možnosť občerstvenia – nielen pitie, ale aj jedlo si bolo možné zakúpiť, viac než dobre bola zvládnutá hudobná časť, aj keď sa zdalo, že sa to pri vystúpení Igora Kmeťa mladšieho zvrhne, ale aj on dosť značne dokázal upokojiť dav. Možno by sa dali nájsť aj nejaké tie mínusy, ale nakoľko sa jednalo o 1. ročník, do druhého sa iste pridajú dobré nápady a už teraz sa ho teraz neviem dočkať.

Video – Pacipacifik

Fotografie

Článok a foto: J. Števonka.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: