• So. jan 28th, 2023

Na jubilejnej Country záhrade pokrstil Ciferský Krásny deň

Krst nového CD skupiny Pacipacifik. Foto: ZV-podujatia.

Jubilejná Country záhrada – festival, ktorý svojou návštevnosťou zatienil všetky podujatia, ktoré sa kedy konali v meste Zvolen a to nielen pod hlavičkou mesta Zvolen.

Veru tak, v piatok 18.8.2017 od jeho oficiálneho začiatku o 15-tej až do jeho záveru po 22-hej ho navštívil rekordný počet návštevníkov a v mestskom parku Lanice v jeden čas a na jednom mieste sa spoločne nachádzalo toľko ľudí, že doslova už začal praskať vo švíkoch.

Organizačne festival malo pod palcom Zvolenské kultúrne centrum, mesto Zvolen a ďalší partneri a samotné podujatie moderoval Richard Ciferský.

Hlavnou hviezdou a ťahákom festivalu bolo rozhodne vystúpenie Ivana Mládka a jeho Banjo Band. Samozrejme aj ďalší interpreti ako BB Country, LCB Band, Heartbeats a naša zvolenská kapela Pacipacifik navodili tú správnu Country festivalovú náladu a nechýbal aj nejaký ten bonus navyše, ale o tom nižšie v článku.

Okrem hudobných skupín sa predstavila v rámci programu a na pódiu zatancovala v dvoch blokoch žilinská tanečná skupina Colorado.

V priestore parku sa nachádzalo aj niekoľko stánkov nielen občerstvovacieho charakteru, ale dali sa tu kúpiť kožené výrobky od čiperného staršieho pána, povedľa to dýchalo westernom a dokonca si bolo možné kúpiť aj pekne vyšívané bavlnené oblečenie, respektíve jeho jednotlivé časti.

Netreba však zabúdať na jednu vychytávku, ktorá tu zožala patričný úspech a patrila rozhodne k tomuto festivalu. Na vybudovanom ohnisku sa dalo opekať čokoľvek, čo si človek z domu doniesol. Organizátor zabezpečil drevo, ražne a prikladanie a ostatné bolo na návštevníkoch. Možno do budúcna by nebolo zlé zabezpečiť aj stánok s mäsovými výrobkami, aby si aj náhodní návštevníci mohli poopekať.

Predposlednou kapelou, ktorá tu zahrala a zaspievala a o ktorej si viac napíšeme bol všetkým dobre známy Pacipacifik, v zložení Rastislav Belička (gitara, spev), Michal Weiss (banjo, spev), Vladimír Nociar (bassgitara) a Daniel Axmann (spev, ústna harmonika). Ich vystúpenie pozostávalo nielen z ich tradičných skladieb, ale bolo premiešané aj so skladbami z ich nového CD Krásny deň. A práve tento album, ktorý je tretí v poradí sa tu aj pokrstil a krstným otcom bol Richard Ciferský. Jednu perličku Vám prezradím a to, že album, respektíve skladby boli na Slovensku nahraté, ale kompletnú podobu dostal v Amerike, o čo sa postaral práve pán Ciferský.

Na samotný záver festivalu zahrala a zaspievala kapela Banjo Band Ivana Mládka, ktorá tu počas svojho vystúpenia na maximum vygradovala beztak už fantastickú atmosféru, ktorá tu panovala. Veľká časť návštevníkov sa presunula k pódiu a vychutnala si takto z bezprostrednej blízkosti túto šou až do úplného konca ich koncertu a záveru tohto festivalu.

O sprievodné aktivity sa tu opäť dobre nielen pre deti postarala westernová skupina Túlaví vlci, ktorej členovia sa predstavili divákom so svojim vystúpením pred pódiom a v priestore parku si bolo možné pod ich vedením skúsiť vrhanie sekerami a nožmi, zastrieľať z luku a v neposlednom rade si skúsiť, ako sa voľakedy ryžovalo zlato. Ak sa vám darilo a vylovili ste zlatinku, dostali ste za to aj patričný certifikát.

Kto mal záujem, mohol sa povoziť na chrbte koňa alebo previezť na koči a deti veľa času strávili aj pri enviroaktivitách a napríklad sa dozvedeli o tom, aké zvieratká žijú na Laniciach a podobne.

Nuž, na záver sa dá rozhodne konštatovať, že 10. ročník festivalu Country záhrada sa jednoznačne vydaril. Možno trošku zamrzeli dlhšie čakacie doby na pivo a možno do budúcna by nebolo zlé osloviť aj nejaký mäsokombinát, aby sem prišiel a v stánku predával niečo na opekanie a nejaké to osvetlenie pri WC (postreh Facebook).

Fotografie

Článok a foto: J. Števonka.