Zvolen zamestnal telesne postihnutých. Ocenenie prišlo od europoslankyne

navsteva-msp-zvolen

Juraj Chabada (MsP Zvolen), Lenka Balkovičová (Primátorka mesta Zvolen) a Jana Žitňanská. Foto: zdroj TS

Poslankyňu Európskeho parlamentu Janu Žitňanskú prilákali do Zvolena nedávno publikované správy o zriadení chráneného pracoviska na tunajšej mestskej polícii. Štyri zdravotne postihnuté osoby pracujú pri monitorovacom kamerovom systéme už takmer mesiac.

„Pracovisko som sa rozhodla navštíviť hneď, ako som si v novinách prečítala o jeho otvorení. Práve sociálna oblasť je mojou prioritou a ja si vážim každú organizáciu, ktorá dokáže pomôcť ľuďom so zdravotným postihnutím. Zvolenská samospráva pracuje v tomto smere naozaj výborne,“ zhodnotila účel svojej návštevy europoslankyňa. „Z toho, čo pani primátorka ako aj zvolenská samospráva robia pre ľudí zo sociálne znevýhodneného prostredia a pre ľudí so zdravotným postihnutím, mám veľmi dobrý pocit,“ dodala.

Europoslankyňa neprišla sama. Pracovisko si obzrela aj komisárka pre osoby so zdravotným postihnutím Zuzana Stavrovská. Práve v jej kompetencii je ochrana záujmov hendikepovaných, so svojimi problémami sa na ňu obracajú ľudia s celého Slovenska. „Teším sa, že vo Zvolene nemusím riešiť sťažnosti. Naopak, prišla som sa pozrieť ako sa dá ľuďom pomôcť, keď sa chce. To, čo dokázalo urobiť vedenie mesta a mestskej polície vo Zvolene pre zdravotne postihnutých je chvályhodné,“ uviedla najvyššia ochrankyňa ich práv na Slovensku.

Návštevu po celý čas sprevádzala primátorka mesta Zvolen Lenka Balkovičová. Tá na margo zriadenia chráneného pracoviska povedala, že v konečnom dôsledku ide o výhru pre každú stranu: „Zdravotne postihnutí majú prácu, ktorú by inak hľadali veľmi ťažko. Cez kamerový systém dohliadajú na dodržiavanie verejného poriadku v meste, čo doteraz robili policajti. Tí teda môžu zasahovať priamo v uliciach. Verím, že tento projekt napomôže k zaisteniu bezpečnosti v našom meste.“

TS a foto: Martin Svatuska – Zvolen. sk

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.