Na Country záhrade sa všetci nesmierne dobre bavili

country-zahrada-2016

Večerná atmosféra v parku Ľudovíta Štúra. Foto: ZV-podujatia.

Už po deviaty raz sa konalo v meste Zvolen medzi Zvolenčanmi obľúbené hudobné podujatie, zapísané v kalendári Zvolenského kultúrneho leta a to Country záhrada, na ktorú sa prišlo pozrieť neskutočne veľa ľudí a hlavne záver podujatia takmer nedopadol najlepšie.

Podujatie samotné organizačne zastrešilo Zvolenské kultúrne centrum spolu s ďalšími partnermi a moderátorského mikrofónu sa počas celého večera zhostil Matej Miklian.

Programová skladba tohto 9. ročníka, ktorý sa konal v piatok 19.8.2016 v Parku Ľudovíta Štúra bola opäť viac než pestrá a všetko sa to nieslo v duchu country a westernu. Okrem toho sa tu dalo aj občerstviť nielen zlatistým mokom, ale opodiaľ sa predávala aj varená kukurica, cukrová vata a v ponuke boli aj výrobky z kože.

Ako prvá zahrala a zaspievala dobre známa kapela Candy Floss, ktorá v mierne pozmenenej zostave odohrala väčšinou svoje autorské skladby. Po hudbe prišli na rad Túlaví vlci, ktorí zahrali divákom vtipnú scénku. Následne, pokým sa pripravovala na pódiu hudobná skupina Pacipacifik, pred pódiom v ucelenom bloku zatancovala žilinská tanečná country skupina Colorado.

Tesne po 19-tej začala hrať hudobná skupina Pacipacifik svoje dobre známe skladby a počas jej vystúpenia sa už v zákulisí hovorilo, že kvôli dopravnej nehode na R1 budú mať zdržanie dve kapely a to Zelenáči a Mariachi Sin Fronteras.

ts-colorado-1

Časť tanečnej skupiny Colorado. Foto_ ZV-podujatia

Po parádnom vystúpení Pacipacifik-u sa teda musel chtiac-nechtiac natiahnuť čas a tak ešte v rámci programu pozabávali ľudí Túlaví vlci scénkou Cesta okolo sveta a po nich opäť zatancovala skupina Colorado.

Nakoľko ešte obe skupiny boli XY kilometrov od Zvolena, pridalo sa viac tanečných vystúpení a neskôr choreografka tanečnej skupiny precvičovala s prítomnými pred pódiom kroky country tanca.

Ako prvá dorazila s meškaním kapela Zelenáči a tak dostala prednosť pred kapelou Mariachi Sin Fronteras, ešte stále uviaznutou v kolóne. Zelenáči predviedli naozaj fantastické hudobné vystúpenie a publikum ich prijalo neskutočne fantasticky, ba si s nimi aj zaspievalo. Jednoducho povedané – niečo fantastické.

Na záver dorazili aj poslední účinkujúci v podobe 6-tich členov zoskupenia Mariachi Sin Fronteras.

Záverom jednoznačne treba povedať, že sa tento 9. ročník vydaril a to množstvo ľudí čo prišlo, vytvorilo po všetkých stránkach neskutočnú fantastickú atmosféru, akú už dávno nebolo na podobnom podujatí vidieť.

Video

TS Colorado

Fotografie

Článok, foto a video: J. Števonka

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: