Hudbou sa na námestí oslávilo 72. výročie SNP

tritorr-zhp-5

Kapela Tritorr. Foto: ZV-podujatia.

Nie zbrane rinčali, ale rozhodne fajnová muzika znela.

Aj takto sa dal nazvať v poradí už 11. ročník hudobného podujatia pod názvom Zvolenské Hudobné Povstanie (ZHP), ktoré organizovalo Zvolenské kultúrne centrum a konalo sa v piatok 26.8.2016 na zvolenskom námestí.

Toto podujatie je v podstate myslené ako oslava SNP. Niekto oslavuje tým, že kladie vence k pamätníkom (doobeda prebehlo to kladenie vencov) a v rámci tohto dňa sa podvečer oslavovalo 72. výročie SNP hudbou.

Tentokrát to rozbalili na pódiu traja interpreti. Najskôr to bola kapela Tritorr, potom Regale a na záver ako hosť večera vystúpil Jan Kryl. Podujatie samotné moderoval Matej Miklian.

Ako bolo spomenuté, celé podujatie odštartovalo tvrdšie razenie skupiny Tritorr v zložení Rasťo Belička (spev, basgitara, texty), Miro Krét (bicie), Janči Turkota (gitara,vokál) a Ivona Krétová (klávesy). Musí sa uznať, že to pekne na začiatok a doslova od podlahy rozbalili a všetci, ktorí tu boli sa viac než príjemne bavili.

Druhá v poradí bola kapela Regale alebo ak chcete Regále, čo sa v podstate celý večer používalo, ale je to rocková kapela Regale. Táto v zložení Vigo Vigaš, Oliver Rehák, Juraj Gažmerčík a Martin Novák navodila tú správnu atmosféru a prilákala ešte viac ľudí pred pódium na námestie.

Na samotný záver ako hosť večera vystúpil Jan Kryl, brat toho legendárneho Kryla a prišli s ním ešte ďalší, ktorí ho nielen na harmonike, ale aj na gitarke hudobne doprevádzali. Toto už nebolo o tom, čo voľakedy Karel Kryl mal vo svojich textoch pesničiek, tu sa narážalo v textoch na dnešnú dobu, Fica a ďalších podobných. Tak či onak, nebolo to vôbec zlé.

Nuž, tak na záver treba povedať, že síce neprišlo veľa ľudí priamo pred pódium, ale bolo vidno, že ľudia vnímali toto podujatie opodiaľ z priľahlých terás a takto si užívali toto Zvolenské Hudobné Povstanie.

Fotografie

Článok a foto: J. Števonka.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: