MFK Zvolen naďalej bez prehry i po 5. kole 2. futbalovej ligy východ

mfk-zvolen-tatran-lm-9

Počas zápasu bolo možné vidieť aj rôzne doslova krkolomné situácie. Foto: ZV-podujatia.

V sobotu 3.9.2016 sa na ihrisku MFK hral zápas už 5. kola II. futbalovej ligy východ a do Zvolena ako súper našich prišiel klub MFK Tatran Liptovský Mikuláš.

Obe mužstvá začali opatrne, tréner domácich Anton Jánoš dobre „prečítal“ taktiku Liptákov  v  doterajších stretnutiach,  keď  naordinoval svojim zverencom trpezlivú rozohrávku a pozorné a zodpovedné plnenie obranných úloh. Hostia doteraz v štyroch stretnutiach strelili iba gól, no ich obrana tiež iba raz inkasovala.

Prvý polčas sa pre domáci Zvolen vôbec nevyvíjal dobre. Hostia mali viac z hry a v 10. minúte  Matićovu gólovú strelu zlikvidoval bravúrne Jenčo. V 13 minúte Gerecova hlavička z 5 metrov skončila nad. Po štvrťhodine hry si vytvorili domci šancu po prieniku Sukisu do pokutového územia, kde ho Kucharčík stiahol rukou na trávnik, no pískalo sa prekvapivo  v prospech Liptákov.

V 20 minúte Papaj z priameho kopu našiel Gereca, no ten sám pred bránou  poslal loptu nad a podobne skončila i jeho hlavička v 28 minúte. Po polhodine hry Kamendy presným pasom poslal loptu za obranu hostí, no Sukisovu prihrávku Čertík dobre netrafil. Potom Sukisovu strelu k žrdi Šavol vyrazil. Liptáci cítiac, že Zvolenčania preberajú iniciatívu sa utiekali k nečistým súbojom,  pri najmenšom kontakte so súperom padali a pýtali si fauly. V 42 minúte sa dostal k strele v pokutovom území Kamendy, no po tvrdom zákroku Janeca  sa kopal iba roh. Domáci však do druhého dejstva nastupovali s jednogólovým vedením, keď Čertík v 45 minúte  prekvapil Šavola z 20 metrov krížnou strelou k žrdi.

Druhý polčas začali aktívnejšie Liptáci a už v 54 minúte Jenčo obetavo zabránil Gerecovi vyrovnať a 75 minúte zlikvidoval i šancu Papaja. Už o 3 minúty si hostia vymodlili priamy kop, no Jenčo hlavičku Matića s prehľadom chytil. V závere stretnutia sa snažili hostia prepasírovať loptu do pokutového územia MFK, no obrana záverečný tlak zvládla a zopakoval sa scenár z konca prvého dejstva, keď po akcii  Sudimaka  z rohu pokutového územia obstrelil brankára Šavola technickou strelou k žrdi Popović a v 90 minúte stanovil konečný stav stretnutia na 2:0.

V dôležitom stretnutí s ohľadom na budúcoročnú reorganizáciu 2.ligy  bola doslova nutnosť plného bodového zisku so susedom v tabuľke a upevnenie postavenia  na postupovej pozícii v prvej šestke skupiny východ. Zvolenčania cieľ splnili a v záveroch polčasov strelili dôležité góly a odstup v tabuľke práve pred Liptákmi sa zvýšil na 4 body. Už 14. Septembra sa pozície obrátia a Zvolenčania nastúpia proti Tatranu na jeho trávniku v 3.kole Slovnaft cupu a do kola štvrtého postupuje iba víťaz. Predtým však čaká úspešných „mfkáčov“ ešte zápas v Košiciach proti druhým FC VSS, ktorý stratili neporaziteľnosť v priamom súboji s vedúcim Bardejovom. Zvolen je tak jediným mužstvom bez prehry v skupine východ v 24.ročníku druhej najvyššej republikovej súťaži. Udrží si neporaziteľnosť i po kole šiestom?

MFK Zvolen MFK – MFK  Tatran Liptovský Mikuláš  2:0 (1:0)

• Góly: 44 min. Čertík, 90. min.  Popović
  • Karty: 73 min. Kotora – 79 min. Laco