• Ne. dec 3rd, 2023

Nultý ročník festivalu Zvolenská oddychovka dopadol na výbornú

 

zvolensky-bigband-29
Zvolenský Bigband. Foto: ZV-podujatia

To, že je v meste Zvolen veľa nadšencov dychovej hudby sa dalo presvedčiť v prvú septembrovú nedeľu na zvolenskom námestí, v rámci nultého ročníka podujatia nielen o dychovke pod názvom Zvolenská oddychovka.

Podujatie samotné zorganizovalo mesto Zvolen spolu s ďalšími partnermi, ale spoluorganizátor a nositeľ myšlienky založenia tohto festivalu bol Martin Brhlík, ktorého bolo možné vidieť hrať na pódiu v Zvolenskej kapele, kde je kapelníkom.

Na otvorenie tohto nultého ročníka zavítala primátorka mesta Zvolen Lenka Balkovičová, ktorej po boku sekundoval Martin Brhlík a všetkých tu vyspovedala moderátorka tejto akcie Andrea Krestianová.

„Chceli sme Zvolenčanom okrem Zvolenskej kapely predstaviť aj ďalších umelcov a telesá a zároveň sme hľadali formát, ako to urobiť. Vychádzali sme aj z požiadaviek našich priaznivcov, ktorí by uvítali väčší priestor pre dychovú hudbu vo Zvolene,“ vysvetlil Martin Brhlík.

Po tomto úvode už mohol začať samotný program, ktorý síce nebol celý zosnovaný čisto z dychovky ako takej, ale občas zazneli aj modernejšie skladby.

V priebehu 5 – tich hodín sa na pódiu predstavili štyri dychové telesá a to DH Minciar z Kremnice, DH Sitňanka z Banskej Štiavnice, Zvolenská kapela a DH Považská Veselka z Plevníka Drieňového, ktoré majú za sebou dlhú históriu pôsobenia na Slovensku.

Úvod bol však v podaní mládežníkov, ktorí chodia do Hudobno – tanečného štúdia (HTS Zvolen) a hovoria si Zvolenský BigBand. Na začiatok pekne rozprúdili zábavu a pritiahli množstvo ľudí.

Pomedzi to, čo odohrala koncert jedna kapela a chystala sa tá druhá spríjemnili divákom čas v štyroch blokoch dievčence od Zuzany Dance rôznymi krátkymi ukážkami a bolo sa na čo pozerať.

Nebudem už viac naťahovať, len poviem, že po tomto prvom ročníku má rozhodne tento festival na to, aby sa objavoval častejšie a dozaista si nájde svojich sympatizantov.

Nech sa páči pár fotografií

Článok a fotografie: J. Števonka.