Lenka Balkovičová v knižnici pokrstila novú knihu Jozefa Weisa

jozef-weis-7

Primátorka Lenka Balkovičová ako krstná mama. Foto: ZV-podujatia.

V posledný septembrový utorok 27.9.2016 bola primátorkou mesta Zvolen Ing. Lenkou Balkovičovou symbolicky pokrstená nová knižná publikácia Jozefa Weisa Putovanie krajinami kontrastov. 

Tento akt sa uskutočnil v Krajskej knižnici Ľudovíta Štúra, avšak kým k samotnému krstu došlo, tak sa o tejto knihe, ktorá je v podstate cestopisom veľa hovorilo.

Samotného autora tu poriadne vyspovedal Ján Marcinek (herec DJGT Zvolen), ktorý mu za necelé dve hodiny položil množstvo veľakrát až záludných otázok. Veď bolo aj prečo a aj samotný názov Putovanie krajinami kontrastov hovorí za všetko.

Neostalo len pri rozprávaní, nakoľko Jozef Weis je aj vášnivý filmár. Počas čítania sa premietali krátke ukážky z cestopisov o putovaní cestami-necestami Indiou, Škótskom, Chorvátskom a ďalšími mestami a miestami.

Na samotný záver došlo k tomu, na čo všetci v knižnici čakali a to na samotný krst. Toho sa ujala prvá dáma mesta Lenka Balkovičová, po jej boku sekundoval samotný autor Jozef Weis.

Samozrejme, každému, kto si kúpil v tento večer spomínanú knihu autor ochotne podpísal a neváhal sa spoločne odfotografovať.

Nech sa páči, pár fotografií z tohto podujatia.

Jozef Weis – výtvarník, publicista a cestovateľ. Študoval výtvarné umenie a filozofiu na UMB v Banskej Bystrici a dejiny umenia na UTV vo Zvolene. V minulosti pracoval ako redaktor Kultúrneho mesačníka a týždenníka Vpred, spolupracoval so Slovenským rozhlasom v Banskej Bystrici a bol členom Slovenského syndikátu novinárov. Je autorom kriminálnych príbehov Dni búrok a reportáží Po cestách dvoch kontinentov (1995)Ozveny ciest. Na svoje dobrodružné cesty po svete si rád pribaľuje kameru, pomocou ktorej sa snaží priblížiť históriu, kultúru a súčasný život navštívenej krajiny. Jozef Weis žije a tvorí vo Zvolene.

Fotografie

Článok a foto: J. Števonka.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: