Beh na Pustý hrad zavŕšil Zvolenskú bežeckú ligu

beh-pusty-hrad-2016-zvolen-15

Pred štartom behu na Pustý hrad 2016. Foto: ZV-podujatia.

Podujatie v zabezpečení Activeplanet a Cyklo Zvolen sa uskutočnilo v sobotu 8.10.2016 a odštartoval ho výstrelom o 11:00 hodine na námestí SNP vo Zvolene Marek Rojík a do cieľa na Pustom Hrade nad Zvolenom sa na  trať dlhú 5,8 km s prevýšením 350 m vydalo 138 bežcov a bežkýň. Po Behu oslobodenia,  Zvolenskej corride, Behu šrégom nočným Zvolenom,  behu Buď FIT, nie len IT a Behu okolo Vodnej nádrže Môťová sa uskutočnilo posledné šieste podujatie Zvolenskej bežeckej ligy 4.ročník behu na Pustý Hrad.

Do  Zvolenskej bežeckej ligy sa v doterajších piatich kolách  tohtoročného šesť dielneho  seriálu atletických podujatí tak zapojilo spolu  716 pretekárov. Vidieť, že o podujatia ZBL je väčší záujem zo strany štartujúcich a zvyšuje sa úroveň prípravy a zabezpečenia jednotlivých podujatí. V jednotlivých kategóriách pred posledným dejstvom ZBL boli v čele Denisa Lukáčová, Lucia Kovalančíková, Viera Kubacká, Jozef Gibala, Dušan Krajčovič, Kamil Šimončík a Milan Libo.

Hlavným pretekom predchádzal štart pre detí  na námestí SNP v priestore štartu hlavnej kategórie. Po jeho skončení čakalo na účastníkov vystúpenie folklórneho súboru Matičiarik a vyhlásenie výsledkov.

V kategórii junioriek zvíťazila  Bystričanka Barbora Šimonová, medzi ženami do 40 rokov dominovala Lucia Kovalančíková (ŠK HADVEO BB tréner), Diana Grexová ( BŠK Banská Bystrica) zvíťazila medzi ženami do 50rokov a v ženskej kategórii do 60 rokov dominovala Anna Kačmárová. Medzi juniormi bol najlepším Petert Ursíny z Banskej Štiavnice, v kategórii mužov do 40 rokov zvíťazil Peter Kačáni z Banskej Bystrice, medzi mužmi do 50 rokov bol najrýchlejší Peter Dodok a do 60 rokov Sliačan Peter Barcík. V najstaršej mužskej kategórii s prehľadom zvíťazil Milan Libo (Biatlon Vyhne). Vo vloženej kategórii v rámci ŠH Continental získal prvenstvo Jiří Skvařil.