HKM Zvolen prehral nad Nitrou vysoko 3:7

hkm-zvolen_hk-nitra-54

V prvej tretine bolo neraz horúco pred bránkou Nitranou. Foto: ZV-podujatia

V piatok 21.10.2016 sa hrali na Slovensku zápasy už 14-teho kola Tipsport extraligy a nášmu zvolenskému HKM pripadol na tento deň momentálny líder tabuľky a to klub HK Nitra.

Ten, kto čo i len trocha sleduje hokejové dianie v tomto našom zvolenskom klube vie, že nielenže herné výkony za posledné obdobie nie sú vôbec oslnivé, ale hlavne to, že na poste kormidla nastala pred týmto duelom jedna zásadná zmena.

Pred duelom bola odvolaná trénerská dvojica Josef Turek – Andrej Podkonický a nahradil ju ako tréner Milan Staš a po jeho boku asistoval v tomto zápase Kamil Mahdalík.

Naši hráči nastúpili do tohto zápasu viac než dobre a držali s chlapmi spod Zobora viac než vyrovnanú partiu, až by sa dalo povedať, že sme mali v určitej fáze prvej tretiny aj navrch. Prehrali sme síce túto tretinu 0:1, ale všetkým prítomným na zimnom štadióne sa hra našich viac než pozdávala.

Druhá tretina však priniesla diametrálne odlišnú situáciu, kedy Nitrania na nás poriadne zatlačili a ako sa povie nasúkali nám 5 gólov a zaraz sme prehrávali už vysoko 0:6.

V poslednej tretine síce naši pozbierali všetky sily, ale aj napriek dvom gólom a jednému inkasovanému sme napokon prehrali tento zápas vysoko 3:7 a tabuľkovo sme ostali na 8. mieste.

Tabuľka po 14. kole

Ostatné výsledky

• MHC Martin – MsHK Žilina
  • HK DUKLA Trenčín, a.s. – HC Košice s.r.o. 2:4 (0:2, 1:0, 1:2)
  • HC Nové Zámky – HK Poprad, s.r.o.  1:2 gws (0:0, 1:1, 0:0, 0:0)
  • MHk 32 Liptovský Mikuláš, a.s. – HC ‘05 iClinic Banská Bystrica  1:5 (1:1, 0:1, 0:3)
  • HK ORANGE 20 – MsHK Žilina  0:3 (0:3, 0:0, 0:0)

Článok a foto: J. Števonka.

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )