• Ut. nov 29th, 2022

Súboj dvoch Slávistiek dopadol lepšie pre bratislavské

slavia-tu-zvolen-slavia-eu-bratislava-47
Občas sa aj počas zápasu doslova lietalo. Foto: ZV-podujatia.

Prvú novembrovú sobotu 5.11.2016 sa palubovke športovej haly na Zvolenskom sídlisku Západ sa odohral zápas 7. kola vo volejbalovej extralige žien.

Do Zvolena proti našej TJ Slávia TU Zvolen prišiel jasný favorit nielen tohto zápasu, ale aj celej súťaže a to VK Slávia EU Bratislava.

Potencionálneho víťaza sme teda vo Zvolene mali, ale ako sa povie, bez boja nieje žiadna bitka vyhraná, tak aj v tomto prípade to platilo dvojnásobne.

Naše Slávistky, ktorým túto sezónu nejde tak ako by si to klub asi prestavoval pod vedením trénera Mariána Uvačeka odohrali proti súperkám veľmi slušne a zdá sa, že tie staré Slávistky ako sme ich poznali s minulej sezóny sú späť.

Tentokrát nebudem opisovať jednotlivé sety, respektíve 15:25, 14:25, 19:25, treba však ešte doplniť, že v našom tíme pre chorobu chýbala Magdaléna Nociarová a v priebehu zápasu skrz zranenie nohy skončila aj Eva Danková.

Za prínos v tomto zápase treba vyzdvihnúť Evu Luptákovú, ktorá tu počas zápasu bola dosť citeľnou oporou tímu.

Tak či onak, nech sa páči aspoň video s prvého setu a pár fotografií a najbližšie bude domáci zápas 19.11.2016 kedy do Zvolena príde 1. Bratislavský volejbalový klub.

Zostavy

  • TJ Slávia TU Zvolen – Eva Luptáková, Jana Kubaliaková, Lucia Trnavská, Paulína Sásiková, Jana Tužinská, Natália Balcová, Eva Danková, Natália Vrabcová, Michaela Martináková,

Tréner – Marián Uvaček

  • VK Slávia EU Bratislava – Karolína Fričová, Zuzana Šepeľová, Lucia Herdová, Lucia Töröková, Karin Šunderlíková, Terézia Widerman, Monika Doležajová, Petra Adamovičová, Valentína Sikelová, Lucia Mikšíková, Sandra Szabóová, Lucia Sedláčková, Miroslava Reháková

Tréner – Michal Matušov

Rozhodcovia – Andrij  Yurlov – Juraj Mokrý

Tabuľka po 7. kole 

Ostatné výsledky 7. kola extraliga žien

  • COP NitraVTC Pezinok 3:2
  • KV MŠK Oktan Kežmarok – Hit UCM Trnava 3:0
  • Senický volejbalový klub – 1. Bratislavský volejbalový klub 0:3
  • VK EPERIA Prešov – Volley project UKF Nitra 0:3

Video 1. set

Fotografie

Článok, foto a video: J. Števonka.