• Št. jún 8th, 2023

Zvolen Patriots vyhral Memoriál Lukáša “BULA” Kopčana

memorial-lukasa-kopcana-133
Zvolen Patriots a ich putovná trofej. Foto: ZV-podujatia.

V prvú novembrovú sobotu, poznačenú sychravým počasím, sa na ihrisku Technickej Akadémie vo Zvolene konal turnaj v americkom futbale pod názvom “Memoriál Lukáša “BULA” Kopčana”.

Na zatiaľ ešte stále zelenom ihrisku si v sedmičkovom americkom futbale zmerali svoje sily dovedna 3 kluby – Zvolen Patriots, Nitra Knights a Cassovia Steelers. Memoriílu sa mal zúčastniť aj štvrtý tím, ktorým bol obhajca putovného pohára Smolenice Eagles, avšak kvôli zdravotným problémom v klube sa pod Pustý hrad nedostavili.

A prečo sa vlastne tento memoriál hráva? Je tomu už tri roky, čo v klube Zvolen Patriots nehrá opora tímu, Lukáš Kopčan. Jeho dres s číslom 74 dostal pred dvoma rokmi (25.10. 2014 v zápase so Žilinou Warriors) do rúk jeho otec. Dres s týmto číslom už nikto z Patriotov používať nebude.

A teraz niečo k samotnému dianiu.

Kvôli už spomínaného tímu zo Smoleníc, sa odohrali iba 3 zápasy (pôvodne sa malo hrať až 7 zápasov), a to konkrétne Zvolen Patriots – Nitra Knights, Cassovia Steelers – Nitra Knights a na záver finálový zápas Zvolen Patriots a Cassovia Steelers.

V Zvolenskom drese sa predstavili hráči, ktorý prešli náborom. Lanárenie do klubu stále pokračuje, takže odvážni a vážni záujemcovia sa môžu stále hlásiť. Z predvedenej hry vyplýva, že svoje prvé súťažné zápasy si novici užili  a predviedli aj kvalitu. Zvolenskí Patrioti majú v podobe nových hráčov kvalitnú konkurenciu.

Prehľad výsledkov:

  • Zvolen Patriots – Nitra Knights 39:19
  • Cassovia Steelers – Nitra Knights 20:10
  • Zvolen Patriots – Cassovia Steelers 15:6

Naši teda vyhrali dva zápasy z troch a právom sa stali víťazmi memoriálu a putovný pohár zostáva rok pod Pustým hradom.

Počas celého dňa sa o príjemnú atmosféru staral dídžej a dvojica šarmantných žien v bufete.

Ponúkame Vám aj fotogalériu.

Fotografie

Článok a foto: J. Števonka.