• Pi. dec 1st, 2023

Na zvolenskom ľade prišlo dlhoočakávané vítazstvo Zvolenčaniek

zhkm-zvolen-zhk-iskra-banska-bystrica
Foto: Ján Števonka.

Na Sviatok všetkých svätých 1.11.2011 sa odohralo na zimnom štadióne vo Zvolene 4. kolo druhej časti 1. ligy žien – hokejové derby medzi domácim ŽHKm Zvolen a ŽHK Iskra Banská Bystrica.

Dozaista aj s podporou fanúšikovských základní na tomto zápase, ktorí prišli v hojnom počte podporiť jednotlivé kluby sa podarilo domácim dievčatám prelomiť domácu smolu a vyhrali nad Iskrou Banská Bystrica 1:0.

Prvá tretina sa niesla v duchu spoznaj svojho súpera, snaž sa s ním držať vyrovnanú partiu a zisti lesť toho či onoho trénera, akú ušil taktiku v tomto zápase.

V druhej tretine sa hra značne zrýchlila a nabrala taký správny šmrnc, ktorému na chuť prišli aj fanúšikovania v oboch táboroch, ktorí aj patrične povzbudzovali. Z bezkontaktného hokeja sa začal rysovať hokej kontaktný, kedy sa začali čoraz viac otvárať dvere na trestnej lavici na oboch stranách.

Povzbudzovanie fanúšikov pomohlo v tretej tretine Zvolenčankám k tomu, aby v 44. minúte dala gól Miroslava Bartková po asistencii Moniky Nosáľovej a Moniky Kvakovej. Trénerka Iskry v posledných 90-tich sekundách hry odvolala brankárku, ale ani to nestačilo k tomu, aby zvolenské dievčatá dotiahli tento zápas k zaslúženému víťazstvu.

Najbližší zápas odohrajú 5.11.2011 Zvolenčanky v Prešove a následne potom 19.11.2011 doma s Martinčankami.

Fakty zápasu

Góly v zápase

  • 1:0 Miroslava Bartková 

Rozhodcovia

  • Vojtek Radovan, Čerhitová Magdaléna, Kúdeľová Michaela, divákov: 63

Poradie po 4. kole

  • 1. HK ŠKP Poprad, 2. HC Topoľčany, 3. Šarišanka Prešov, 4. HC Spiš.N.V., 5. MHK Martin, 6. ŽHKm Zvolen,7. ŽHK Iskra Banská Bystrica

Video zostrih – ŽHKm Zvolen (v bielom) – doporučujem zapnúť tlačidlo HD na videu

Fotografie

Článok, foto a video: Ján Števonka.