Na Zlaťáku bol slávnostne otvorený „Živý park“

ozivenie-ziveho-parku-35

Slávnostný prípitok. Foto: ZV-podujatia

Plno ľudí, zovšadiaľ šíriaci sa detský džavot, sprievodné aktivity, hudba, trošku blata prekrojenie torty a veľa ďalšieho.

Tak aj takúto podobu malo jedno super novembrové sobotné podujatie 26.11.2016 v Parku J. D. Matejovie na zvolenskom sídlisku Zlatý Potok.

Kto čo i len trošku sleduje dianie v meste dozaista zachytil informáciu, že už pár mesiacov sa v zmieňovanom parku niečo robí a pribúdajú tam kadejaké zvláštnosti a novoty. Ten, kto býva v okolí tohto miesta vie, že tento park bol rajom rôznych individuí a teraz zrazu sa začalo diať toto.

Toto všetko, čoho sme v túto sobotu boli svedkami a naplno si užívali vzniklo zo súťaže, ktorú mesto Zvolen vyhútalo a dalo jej názov „Krajšie priestory“. Cieľom bolo dať komukoľvek možnosť urobiť vo svojom okolí niečo zmysluplné, nie pre seba, ale pre potešenie a využitie širokej verejnosti.

A tak plnú podporu a financie dostal projekt „Živý park“, ktorého jednou z realizátoriek je Zuzana Kmeťová.

Počas oficiálnej časti sa na úvod konalo slávnostné otvorenie tohto parku za účasti primátorky Lenky Balkovičovej a poslanca MsZ Róberta Vasila. O nejakú tu hodinu neskôr po vystúpení hudobného zoskupenia sa ešte raz stretli a prekrojili tortu a strelilo sa nejaké to detské šampanské.

Po zvyšok dňa si tu aj deťúrence prišli na svoje nielen na lanovom ihrisku, konala sa tu detská olympiáda v podaní CVČ Domino, enviroaktivity pripravilo CHKO-BR Poľana, boli tu aj sokoliari a ako som už spomínal, zahrala aj kapela.

Samozrejme, neostalo len pri tom. Nebola núdza o cukrovú vatu, teplý čaj na zahriatie a každý, kto mal tombolový lístok mohol vyhrať napríklad aj motorovú pílu a veľa ďalších vecí.

Park je teda oficiálne otvorený a treba povedať, že sa tento priestor zmenil na nepoznanie a bude takto slúžiť pre všetkých Zvolenčanov a ostatných ľudí, ktorí hľadajú príjemné miesto na relax.

Nech sa páči opäť pár fotografií a neváhajte sa prísť pozrieť do tohto parku. Je tam toho ešte podstatne viac, ako bolo spomenuté, ale o tom sa príďte presvedčiť na vlastné oči sami.

Fotografie

Článok a foto: J. Števonka.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.