• Št. sep 28th, 2023

L-Trade tretí krát víťazom turnaja „Troch kráľov”

Autor IMG_1979

jan 8, 2017 ,
l-trade-ttk-2017-zvolen-1
Víťaz Turnaja troch kráľov 2017 – L-Trade. Foto: ZV-podujatia.

V telocvični IX. ZŠ Zvolen – Západ na Námestí mládeže uskutočnil už 6.ročník Turnaja „Troch kráľov“ v malom futbale o putovný pohár organizovaný v spolupráci s LIMFU Zvolen na vyplnenie zimnej prestávky. Hralo sa v znamení a na podporu fair-play. Vďaka sponzorom sa uskutočnil turnaj nielen na výbornej športovej úrovni. Turnaj garantovali Ján Bosák, Ján Plesník, Milan Mlynár, Holidaypark Kováčová, Gabriel Trnavský, L-Trade, XANTO, GLS, Vladimír Maňka, Jaroslav Gunár, Ján Zvara BarBar, Roland Schaller.

Víťazmi predchádzajúcich ročníkov boli v prvom Euroteam, v ročníku druhom Xanto a víťazstvá z tretieho i štvrtého ročníka „trojkráľoveho“ turnaja patrili mužstvu L-Trade. Prvenstvo z minulého piateho ročníka obhajovali Oranjes.

O obľúbenosti turnaja svedčí i narastajúci počet účastníkov. Kým v prvom ročníku bojovala o pohár iba štvorica mužstiev, v druhom i treťom ročníku ich bolo už šesť, vo štvrtom ročníku hralo už osem a na piatom i šiestom sa predstavila až dvanástka mužstiev. Zmenil sa i herný systém, tento krát sa hralo v troch skupinách a do finálovej skupiny postupovali iba traja víťazi skupín, ktorí o konečné poradie zohrali zápasy opäť každý s každým. V skoro deväť hodinovom maratóne sa celkovo odohralo 21 stretnutí v trvaní 17 minút a na konci každého stretnutia nasledovali po 2 kopy z 10m, ktoré slúžili ako pomocné body. V šiestom ročníku padali i rekordy z histórie Turnaja Troch Kráľov, v 12 mužstvách hralo až 121 hráčov. Priebeh priniesol aktérom i divákom čoraz obľúbenejšieho podujatia kvalitný športový zážitok.

V stretnutiach doterajších piatich ročníkov padlo 463 gólov, teraz ich diváci mohli vidieť 115 v bojoch v riadnom hracom čase a ďalších 17 v dodatkových trestných kopoch . Stúpol záujem divákov i médií o už tradičnú prvú športovú akciu v roku, usporiadanú na kvalitnej úrovni a perfektne sponzorsky zabezpečenú organizačným výborom na čele s riaditeľom turnaja Jánom Račkom, predsedom OV Jánom Bosákom a členmi Jánom Plesníkom, Jurajom Plesníkom, Milošom Masarikom, Adamom Slobodom a Miriam Turekovou, ktorí pripravil pre divákov znovu zaujímavý program, keď priebeh turnaja tento krát spestrili zápasom výberov LIMFU Zvolen ( tréner prezident LIMFU Ondrej Lameš) a MÚMF Banská Bystrica (tréner Vladimír Kosec st.) Slávnostný výkop stretnutia mala mať futbalová legenda Jozef Hrdlička st., ktorého zastupoval najmladší z futbalovej „dynastie“ prvoligový rozhodca vnuk Braňo a legenda Zvolenského hokeja Jan Tomanec, ktorý stretnutie výkopom otvoril.

Výber LIMFU Zvolen- Výber MÚMF Banská Bystrica 3:3 (2:1) pk 2:1

Góly: Kudlík, Lacko, Kouřil – Kohút, Výlupok, Kútik

Zostavy:

Výber LIMFU Zvolen:

 • Lukáš Höger (L-Trade), Ľubomír Guzman (Euroteam) – Marián Hradňanský, Peter Chromý, Dominik Kudlík a Štefan Sudimák (Zanziganda), Martin Kucbel, Tomáš Lacko (L-Trade), Pavol Černický, Marcel Fraňa, Ján Kouřil (Oranjes), Jakub Sudimák (voľný hráč)

Výber MÚMF Banská Bystrica:

 • Ján Polóny (Unios), Peter Kozárik (Simaček) – Daniel Kohút, Tomáš Ondrejka (obaja Fitarána), Peter Vajda (MIBA), Lukáš Berec (Bianconeri), Róbert Kútik, Michal Konder, Peter Výlupok (všetci Skackavá), Lukáš Kupec (Stoka)

Video

Podujatie spestrilo žrebovanie tomboly a potom nasledovali zápasy finálovej skupiny

Na priebeh dohliadala dvojica prísnych arbitrov Peter Hanes a Peter Plavec. Prínosom bolo i využitie svetelnej tabule, čo sprehľadnilo priebeh turnaja a zabezpečilo informovanosť prítomných divákov.

 • V „ A“ skupine L-Trade nedali nikomu šancu na postup.
 • V „ B“ skupine si najlepšie počínali hráči Euroteamu, ktorí otočili vývoj stretnutia s Remosom a postúpili vďaka výhre vo vzájomnom zápase s Rytiermi.
 • V „ C“ skupine dominovala Zanziganda, ktorej hráči nastrieľali súperom až 15 gólov.

Vo finálovej skupine prehrala favorizovaná Zanziganda s Euroteamom a L-Trade zvíťazil v oboch stretnutiach. Víťazom piateho ročníka Turnaja Troch kráľov v malom futbale zaslúžene bez jedinej prehry tak stali hráči L-Trade a odniesli si víťaznú trofej po tretí krát.

Každé mužstvo po skončení turnaja obdržalo originálny diplom a pohár podľa umiestnenia i vecné ceny od sponzorov. Víťazné mužstvo L-Trade získalo do budúceho ročníka i krásny putovný pohár Turnaja „Troch kráľov“.

Už tradične bola udelená i „Cenu FAIR PLAY“, ktorú za svoje príkladné vystupovanie počas priebehu turnaja získal Lukáš Roziak (Remos) za športové správanie bez zbytočných emócií po vyhrotenom závere stretnutia s Euroteamom, po prehre ako jediný z mužstva uznal podaním ruky kvality súpera a aj napriek pocitu krivdy sa správal v duchu fair play.

Výsledky Finálová skupina

 • L-Trade – Euroteam 4:1 (tk0:0)
 • Euroteam – Zanziganda 4:3 (tk0:0)
 • Zanziganda – L-Trade 1:2 (tk0:0)

Záverečné poradie

 1. L-Trade
 2. Euroteam
 3. Zanziganda

Fotografie

Článok: Miloš Masarik. Foto a video: J. Števonka.