• Ne. okt 1st, 2023

ŠKK Zvolen mal zastúpenie na trojdňovej VC Ruržomberka

Autor IMG_1979

feb 23, 2017

Od piatku 17. až do nedele 19. februára zavítalo na zimný štadión do Ružomberku 164 krasokorčuliarov z 25 klubov Slovenska a 1 z Litvy. Dievčat súťažilo 138 a chlapcov 26. Mimo Slovenský pohár (SP) súťažilo aj 9 hviezdičiek, 13 začiatočníkov, 5 rekreačných korčuliarov a 5 súťažiacich v kategórii adults.

Veľká Cena Ružomberku bola nielen 14. kolom pretekov SP, ale aj posledným nominačným pretekom krasokorčuliarov pre kategóriu mladšieho žiactva a nádejí pre Majstrovstvá Slovenska, ktoré budú 4.-5. marca v Novom Meste nad Váhom. Odzrkadlilo sa to aj na veľkom počte prihlásených pretekárov v týchto kategóriách.

Už 8. ročníka VC Ružomberku sa zúčastnilo aj 6 krasokorčuliarok ŠKK mesta Zvolen so svojou trénerkou Janou Zrubecovou. V kategórii 7 ročných nádejí si Martina Vavrincová vybojovala 18. miesto a Soňa Nemcová 21. miesto. V kategórii 10 ročných nádejí sa Andrea Gaálová umiestnila na 23. mieste a Dominika Nociarová, ktorá si polepšila svoje osobné bodové skóre o viac ako 6 bodov (!) na 18. mieste. V kategórii mladších žiačok 12-ročných Dorota Marková obsadila 15. miesto a Emília Buchová 12. miesto.

Už budúci víkend pokračuje séria pretekov SP 15. kolom v Prešove – 1. ročníkom OPAL TROPHY Prešov opäť aj s účasťou pretekárok ŠKK mesta Zvolen.

Všetky výsledky krasokorčuliarskych súťaží sú uverejnené na stránke krasokorčuliarskeho zväzu a všetky informácie o zvolenských krasokorčuliarkach z ŠKK nájdu záujemcovia na webovej stránke ŠKK Zvolen.

Fotografie

TS: Mária Zrubecová (mz). Zdroj foto: archív ŠKK Zvolen