Takto sa plesalo na 8. ročníku Školského plesu

skolsky-ples-2017-otvorenie

Slávnostné otvorenie Školského plesu. Foto: ZV-podujatia

Dámy v pekných šatách a páni v oblekoch, priehrštie kultúrneho programu, chutné jedlo, tombola a samozrejme zábava na parkete do raňajších hodín...

Aj o tom a nielen o tom bol už 8. ročník Školského plesu, ktorý sa konal 18.2.2017 v jedálni ZŠ na zvolenskom sídlisku Západ.

Ubehol ten rok ako voda a zo 7. ročníka tu bol zaraz ôsmy a ak sa spätne obzriem, za posledné štyri roky, čo sa ho zúčastňujeme je kvalita poznateľne vyššia a organizátor vymyslí vždy niečo nové a zaujímavé.

Tak, ako za ostatné roky som prijal pozvanie a prišiel som sa pozrieť a zmapovať túto doslova udalosť roka, ktorá je jediná svojho druhu. A ja vám aspoň takto pár riadkami a na videu sprostredkujem, čo bolo možné zažiť na plese a veru bolo toho neúrekom až do rána bieleho.

Nech sa páči dámy a páni, práve začíname.

Ples opäť bravúrne moderoval Igor Kočiš, samozrejme nechýbal ani pri losovaní bohatej tomboly a všetko pod jeho vedením klapalo ako má.

V úvode sa tak ako minulý rok predviedli žiaci 9. ročníka tunajšej školy v niekoľkých tanečných choreografiách, ktoré si pripravili na tzv. Venček.

Opäť raz tu nechýbali fitness deti z TŠK F.R.E.S.H., ktorý pracuje pri TŠ Zuzany Niščákovej a to nielen všetkým dobre známa Emma Čábyová, ale aj v sólo vystúpeniach Ľubomír Kútnik a prekvapila aj nová tvár a to Michaela Kútniková, o ktorej rozhodne budeme ešte počuť.

Pred slávnostným otvorením plesu svojim vystúpením vo folklórnom duchu všetkých prítomných potešil detský súbor Vretienko.

Úvodného slova sa tentokrát neujala riaditeľka tunajšej školy Mgr. Ľubica Tomčíková, ktorá tradične otvára tento ples. Kvôli chorobe sa ho tentokrát nezúčastnila. Po boku konferenciéra sa postavila zástupkyňa pre II. stupeň: Mgr. Zuzana Marčeková a prišiel aj Miroslav Marcinko (vedúci odboru školstva) a poslankyňa MsZ Alžbeta Staníková.

Po otvorení sa predstavila v ukážkach rôznych tancov tanečná skupina Richard Hranec, ktorý ešte o nejakú tu hodinu rozprúdil tanečnú zábavu na parkete.

Samozrejme, že medzi jednotlivými časťami neboli len tanečné kolá, bola aj možnosť odfotiť sa profesionálnym fotografom a odniesť si domov pamiatku vo forme fotografie.

Aj počas tohto ročníka bolo možné vidieť hrať aj spievať živú kapelu, respektíve tentokrát len dvojicu Miška a Janči z Lusku.

Opäť sa pokračovalo tancom a tentokrát aj niečím fakt výnimočným. V dvoch kolách sa predviedli nielen v spoločenských tancoch, ale aj v latinskoamerických dva páry zverencov, ktorí patria do skupiny Fáber Dance Team. Ich tanečné kreácie boli jednoducho fantastické.

Pomedzi program sa dalo dosýta najesť z niekoľko chodového menu, nechýbal zákusok a káva a po polnoci kapustnica, ktorá chutila fantasticky. V dvoch kolách sa losovala aj tombola a opäť bolo viac ako 80 rôznych vecných cien.

Nuž a to je záver článku o ďalšom, už 8. plese, ktorý bol neskutočný, plný bohatého programu, fantastického jedla a parádnej atmosféry. Rozhodne treba celému realizačnému tímu poďakovať za bravúrne zvládnutie tohto plesu a dúfam, že sa o rok stretneme už pri čísle 9.

Video – tanečné kolá mix

Fotografie

Článok, foto a video: J. Števonka

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.