V Krajskej knižnica sa konala korunovácia Kráľa detských čitateľov

Kráľ detských čitateľov Jakub Markech na svojom tróne. Foto: ZV-podujatia.

Dámy a páni, ctení hostia, povstaňte! Prichádza pán kráľ so svojimi dvomi dámami.

Nuž i takto by sa žiadalo začať, nakoľko v Krajskej knižnici sa v stredu 15-teho roku pána 2017 konalo slávnostné podujatie a to Korunovácia Kráľa detských čitateľov, čo je každoročné ocenenie najaktívnejších detských čitateľov knižnice v uplynulom roku.

Tento raz sa medzi najlepších čitateľov prebojovali žiaci zo Základnej školy na ul. M. Rázusa Jakub Markech a Amália Jochimová vo Zvolene (Zlatý potok) a žiačka Alexandra Beňová zo ZŠ na Hrnčiarskej ulici vo Zvolene (ZŠ Päťka).

Jakub Markech sa stal Kráľom detských čitateľov, požičal si 252 kníh, ale ako doplnil, prečítal o jednu menej. Po jeho boku prvá dáma Alexandra Beňová prečítala 135 kníh a druhá dáma Amália Jochimová o jednu menej.

Vládu nad krajinou detskej literatúry im 15.3.2017 odovzdala do rúk riaditeľka knižnice Milota Torňošová. Traja najšikovnejší čitatelia si spoločnými silami vlani požičali domov 521 kníh! Kráľovské šerpy im patria zaslúžene, obstáli totiž medzi ďalšími 3000 zaregistrovanými detskými čitateľmi. Ak im toto čitateľské úsilie vydrží, na oddelení detskej literatúry ich čaká zvyšných viac ako 12 000 diel.

Po slávnostnom vyhlásení výsledkov čakala na nového kráľa dôležitá úloha a to v oddelení pre deti a mládež, kde slávnostným prestrihnutím pásky otvoril vynovené priestory tohto oddelenia. Táto paráda v podobe nového nábytku bola podporená z verejných zdrojov Fondom na podporu umenia.

Nech sa páči pár fotografií

Článok a foto: J. Števonka.

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: