Prvoligové princezné pokračujú vo víťaznom ťažení

Skoro ako superman. Foto: ZV-podujatia

Neobvykle v piatok 24.3.2017 sa v športovej hale na zvolenskom sídlisku Západ hrala predohrávka 10. kola v 1. lige v basketbale žien.

Tu do Zvolena prišlo posledné, nielen čo sa postavenia v tabuľke týka, prvoligové družstvo BKŽ Levice, ktoré ešte neodohralo svoje dva odvetné zápasy na našej palubovke.

V piatok sa teda hral nedeľný zápas 10. kola a na nasledujúci deň v sobotu 25.3.2017 zápas 9.kola.

Levičankám sa v tejto sezóne nedarí a ich bilancia pred týmto duelom 8 zápasov, 8 prehier je toho dôkazom. Treba však aj povedať, že ich 7 dievčat proti našej údernej presile sa držalo tak ako sa dalo, ale…

Dnes nebudem rozoberať jednotlivé zápasy dopodrobna, ale nakoľko sa jednalo o papierovo jednoduchšie stretnutia, dostali viac priestoru na hru a predvedenie basketbalových zručností ostatné dievčatá na súpiske voči starším a skúsenejším harcovníčkam a rozhodne aj tu je veľký potenciál a progres dievčat postupným vývojom je badateľný na výsledkoch.

Ako to teda dopadlo

V piatok bol úvod o tvrdom zastrašení súpera, ktorý sa nestačil čudovať, čo sa deje a po dvoch dejstvách bol stav 53:23. Ani prestávka nepomohla Levičankám nabrať energiu a tak značne vyšťavené museli odohrať ďalšie dve štvrtiny a po záverečnom hvizde bol stav duelu 98:32.

Na ďalší deň sa hralo trochu viac voľnejšie a viac priestoru dostali dievčatá z lavičky, ale aj keď sa zápas bodovo uberal správnym smerom, bolo ho treba častejšie korigovať, ale aj napriek tomu napokon zápas skončil 88:41.

Tento výsledok v reči čísel a tabuliek znamená, že naše prvoligistky po odohraní 6-tich domácich a 4-roch zápasov vonku nestratili čo i len bod a čakajú ich len dva zápasy a to azda najdrsnejšie na palubovke BK EILAT PU Prešov a súperky nám budú dozaista chcieť tie dve prehry oplatiť.