• Po. okt 2nd, 2023

Zverenkyne ŠKK Zvolen ukončili tohtoročnú súťažnú sezónu v maďarskom Székesfehérvári

Autor IMG_1979

apr 6, 2017
Pretekárky ŠKK Zvolen Laura Debnárová a Ema Huliaková. Zdroj foto: archív ŠKK Zvolen.

TS: Posledné preteky v aktuálnej súťažnej sezóne 2016/2017 absolvovali krasokorčuliarky ŠKK mesta Zvolen so svojou trénerkou Janou Zrubecovou v maďarskom Székesfehérvári. Zimný štadión Gábora Ocskaya hostil 1.-2. apríla na Jégmadár Cup-e 95 krasokorčuliarov zo 6 krajín – HU, CZE, CRO, SVK ale aj z USA a Kórei.

V kategórii Basic Novices A2 Ggirls sa predstavili 2 krasokorčuliarky ŠKK. Ema Huliaková sa umiestnila na 13. mieste a Laura Debnárová na 8. mieste. Dievčatá až na malé chybičky predviedli jedny z najlepších voľných jázd sezóny a tak spokojnosť ich trénerky bola namieste.

Najlepší svetoví krasokorčuliari sa však zišli 29.3.-2.4. v Helsinkách na Majstrovstvách sveta. Už na 107. ročníku tejto medzinárodnej súťaže, každoročne organizovanej Medzinárodnou korčuliarskou úniou (ISU) sa predstavila elita svetového krasokorčuľovania v 4 kategóriách – muži, ženy, športové dvojice a tanečné páry. V známej hale Hartwall aréne sa predstavilo 193 krasokorčuliarov – 36 mužov, 37 žien, 28 TP a 28 ŠD z ktorých sa do voľných jázd kvalifikovalo len po prvých 24 pretekárov z kategórie mužov a žien, 16 ŠD a 20 TP. Slovensko na tomto šampionáte malo zastúpenie len v kategórii žien. Newyorská rodáčka Nicole Rajičová, pre ktorú to boli už jej štvrté MS síce obsadila 17. miesto no bodovou hodnotou voľnej jazdy zaistila pre Slovensko 1 miestenku do súťaže žien na ZOH 2018 v juhokórejskom Pchjongčchangu. Tanečný pár Lukáš Csolley a Lucie Myslivečková pre zranenie partnerky boli z MS odhlásení.

Všetkých 11 krasokorčuliarok ŠKK, ktoré reprezentovali nielen svoj materský klub ale aj mesto Zvolen na súťažiach doma i v zahraničí už absolvovalo záverečné koncosezónne fotografovanie na ľade a sústreďujú sa už na tréningy na “suchu”, ku ktorým neskôr pribudnú aj in-line korčule ale to už aj spolu s ďalšími záujemcami o kurz korčuľovania na kolieskových korčuliach. Aj tento rok ho povedú naše certifikované inštruktorky in-line korčuľovania.

Fotografie

TS: Mária Zrubecová. Foto: archív klubu ŠKK Zvolen.