• Ut. jún 6th, 2023

Štvorylku na námestí spoločne tancovalo 568 mládežníkov

dievčatá tancujúce štvorylku - (Canon 70-300mm USM nano)
Pred začiatkom ešte trošku oddychu pri fontáne. Foto: ZV-podujatia.

Viac ako 550 (568) tancuchtivých nielen z tunajších základných škôl sa v piatok 19.5.2017 zišlo na zvolenskom námestí, aby si tu spoločne zatancovali štvorylku.

Bolo to už po tretí raz, čo sa toto spoločné tanečné podujatie, ktorého cieľom je prekonať Guinnessov rekord v synchronizovanom tanci (v roku 2012 to bolo cez 30 000) konalo na námestí.

Mesto Zvolen je súčasťou tohto veľkého European Quadrille Dance Festivalu, ktorý sa organizuje v Európe už niekoľko rokov a samotným vyhlasovateľom tejto súťaže je Slovinsko, kde tento projekt v podstate vznikol.

Koordinátorkou pre mesto Zvolen bola všetkým dobre známa Zuzana Niščáková, ktorá to tu od cca 9-tej rána organizovala a pred poludním, kedy sa začalo spoločné tancovanie prišli na pódium ešte ďalší hostia.

Samozrejme, prišla primátorka mesta Zvolen Lenka Balkovičová, Mgr. Miroslav Marcinko z Odboru školstva, riaditeľka ZŠ Námestie mládeže Ľubica Tomčíková, šéf Mestskej polície Juraj Chabada a ďalší vzácni hostia. Všetci do jedného podporovali toto podujatie.

Na pravé poludnie bol oficiálny štart a po odpočítavaní všetci začali spoločne tancovať a celé to trvalo niečo nad 7 minút. Po tanci a po spoločnom zakývaní do kamier sa dalo toto podujatie považovať za ukončené.

Video a pár fotografií z tohto zaujímavého podujatia si môžete pozrieť v priloženej galérii.

Video

Fotografie

Článok, foto a video: J. Števonka.