• Po. okt 2nd, 2023

V Živom parku ožilo tradičné remeslo

Autor IMG_1979

máj 21, 2017 , ,
Majstra prútikára spovedá Richard Sanitra. Foto: ZV-podujatia.

V sobotu 20.5.2017 sa konalo hneď niekoľko podujatí, ale len jedno malo Zlaté dno a to doslova.

Od 14-tej sa v Parku J. D. Matejovie, alebo lepšie povedané v Živom parku na zvolenskom sídlisku Zlatý Potok konalo jedno fantastické podujatie, plné tradičného remesla a ukážok remeselných zručností pod názvom Zlaté dno.

Samotné podujatie spoluorganizovalo Podpolianske osvetové stredisko, Mesto Zvolen a Nezávislá iniciatíva Pre Zvolen. V samotnom priestore si bolo možné všimnúť pri aktívnej činnosti aj poslancov MsZ Zvolen za túto mestskú časť.

Tu v samotnom parku sa dalo vidieť veľa fantastických výrobkov, ktoré vytvorili zručné ruky rezbára, hrnčiara, bábkara, košíkára a ďalších majstrov. Samozrejme, neostalo len pri kochaní sa, majstri radi zasvätili zvedavcov, ktorí prišli v hojnom počte na toto podujatie do tajomstva svojho kumštu.

Aby to všetko malo ten správny priebeh a atmosféru, na heligónke hral majster heligónkár a s mikrofónom v ruke všetkých vyspovedal taktiež majster svojho remesla, ale divadelného – Richard Sanitra.

Nuž, záverom sa inak nedá, len dať palec hore za toto super podujatie, ktoré sa tu na v Živom parku konalo a všetkým zvedavcom ukázalo to, čo voľakedy bolo bežné a ako to v skutočnosti je a koho zlaté ruky túto parádu vyrábajú.

Nech sa páči pár fotografií

Článok a foto: J. Števonka.