Family days rozprúdil poriadnu zábavu na Západe

Záverečné opečiatkovanie. Foto: ZV-podujatia.

Veľký Family Days, burza športových potrieb a detského ošatenia a podstatne viac sa konalo v jarnú sobotu 20.5.2017 na zvolenskom sídlisku Západ.

Počas niekoľkých hodín sa na tunajšom sídlisku konalo jedno super dvojpodujatie, ktoré ako už názov evokoval, bolo pre širokú verejnosť, spojilo príjemné s užitočným a prinieslo aj nejaký ten bonus navyše, ale pekne poporiadku.

Samotné podujatie malo viacerých organizátorov: podujatie pred Central parkom Pohybová akadémia Delfínik, burzu, ktorá sa konala v areáli OC OKO malo na starosti Rodinné centrum Svet rodiny.

Gro celého Family Days s podtitulom Poď von, Poď sa hrať! bolo pred Central parkom. Druhú časť podujatia, ktoré prebiehalo súbežne v tom istom čase (burza športových potrieb a detského ošatenia) a jedno zo stanovíšť prvého podujatia bolo potrebné absolvovať práve v priestoroch OC OKO.

Central park

Na trávnatej ploche to pred parkom už od 10-tej poriadne žilo. Všetko to prebiehalo na princípe prejdenia jednotlivých stanovíšť, kde bolo treba absolvovať nenáročné úlohy a následne aj zanechať svoj otlačok dlane v cieli. Jedno v podobe živého cirkusu Saule sa konalo v neďalekom centre. Okrem športovo zameraných súťaží, ktoré mali na starosti zástupcovia zvolenských športových klubov tu boli aj vedomostné aktivity a aktivity , zamerané na motoriku. Kto mal záujem, mohol nechať svoju ratolesť pekne na tvár pomaľovať.

Samotná burza dostala jednu veľkú zmenu a to, že sa to celé konalo v átriu pred centrom a rozhodne sa to dalo v túto teplú májovú sobotu považovať za benefit. Kto má malé deti, ktoré postupne rastú vie, že vždy je potrebné dokupovať oblečenie a práve tu bol na správnom mieste a za pár eur sa tu dalo výhodne nakúpiť.

Zhrnutie

Rozhodne treba dať palec hore, že sa takéto podujatie konalo. Deti si trošku zasúťažili a rodičia sa mohli dozvedieť viac o jednotlivých kluboch, pôsobiacich v meste Zvolen a veľa ďalších informácií.

O burze športových potrieb a detského ošatenia som už písal vyššie.

Nech sa páči, v prílohe nájdete od nás opäť pár fotografií.

Článok a fotografie. J. Števonka.

Pridaj komentár