• So. jan 28th, 2023

Petra Káčera vítal na námestí dav zvedavcov

 

Peter Káčer prichádza na Zvolenské námestie. Foto: ZV-podujatia.

V rámci 4. ročníka charitatívneho podujatia Káčer na bicykli s podtitulom Majte dušu na správnom mieste sa počas jednej trasy zastavil v utorok 27.6.2017 aj v našom kráľovskom meste.

Tohtoročná trasa má 7 etáp (14 zastávok) a táto zvolenská bola 4. v poradí a po dnešnej doobedňajšej zástavke v Banskej Štiavnici prišiel po 12-tej na zvolenské námestie.

Na špeciálne upravenom bicykli prechádza trasu, ktorá má sedem zastávok a je rozhodnutý za sedem dní prejsť z Bojníc až do Tatier. Káčer trpí hendikepom a aj napriek tomu sa rozhodol pomôcť tým, ktorí si sami pomôcť nedokážu.

Táto jeho cesta naprieč Slovenskom je špecifická v tom, že každý deň vyzbierané peniaze idú inému hendikepovanému a v tento deň sa zbierali peniaze pre Denisa Lalkoviča.

Tu na námestí ho okrem iných prijala za mesto Zvolen primátorka nášho mesta Lenka Balkovičová. Po slovách veľkého uznania spoločne s Petrom Káčerom darovali symbolický šek pre pani Miroslavu, ktorá je v ťažkej životnej situácii a pomoc smerovala aj pre Patrika Malova, ktorý má tiež istú formu hendikepu a taktiež pomáha iným.

Záverom ešte treba dodať, že pred a po podujatí sa na pódiu o kultúrny program postarali študenti nielen ZUŠ z Nádvornej 10, ale do tanca zahrala aj ľudová hudba DFS Zornička.

Fotografie

Článok a foto: J. Števonka.