• Pi. sep 29th, 2023

V OC OKO na Západe sa konala ďalšia Zóna bez peňazí

OC OKO na Zvolenskom sídlisku Západ. Foto: IMG_1979

V uplynulý víkend 24. a 25.11.2018 sa mesto Zvolen zapojilo rovno dvakrát na dvoch rôznych miestach do celosvetového podujatia, do už všetkým dobre známej Zóny bez peňazí.

Ako som už spomínal, boli dve, tá prvá sa konala v sobotu v Komunitnom centre Romano Jilo na Balkáne a tá druhá, ktorej priebeh Vám trošku priblížim prebiehala v OC OKO na zvolenskom sídlisku Západ.

Organizačne toto podujatie pripravilo Združenie Slatinka a OC OKO a ich členovia tu boli po celý čas prítomní a aj ďalší dobrovoľníci.

Toto bola v poradí už ôsma zóna v tomto centre a a aj tentoraz sa tu od 14-tej do 18-tej premlelo množstvo ľudí a to nielen tých, ktorí si prišli niečo pozrieť, ale i tých, ktorí sem veľa vecí doniesli.

Rozpisovať, čo všetko sa tu dalo nájsť by bolo na dlho a tak možno postačí napísať, že tu bolo všetkého od výmyslu sveta a ešte o niečo viac a každý si tu našiel to svoje.

V drvivej väčšine tu prevládalo ošatenie vo všetkých formách a druhoch a všetko to, čo tu ostalo po tejto akcii, bude odnesené najmä na Unionku – do už spomínaného centra, kde to v danej komunite rozhodne nájde svoje uplatnenie.

Bolo super sledovať ten objem ľudí a keď si spomeniem XY rokov dozadu na začiatky v chodbe na Starej radnici, je to neporovnateľný rozdiel a táto akcia si jednoznačne našla svoje zázemie a uplatnenie v meste Zvolen.

Fotografie – Zóna bez peňazí 2018 

Článok a foto: IMG_1979