Jubilejná Guča umenia zaujala po všetkých stránkach

Počas dvoch dní 28.7. a 29.7.2017 ožilo bohatým kultúrnym programom bývalé kino Pokrok vo Zvolenskej Slatine v rámci už 5. ročníka každoročne lepšieho a lepšieho festivalu pod názvom Guča umenia.

Toto všetko a ešte podstatne viac organizačne pripravili o.z. GUČA umenia v spolupráci s o.z. Slovenský skauting, 21.zborom Korčín a ďalšími partnermi.

Kto už čo i len raz za tých päť rokov navštívil tento festival vie, že to nie je len o hudbe, pevnú kostru tomu všetkému pridávajú zaujímavé debaty o rôznych témach a v neposlednom rade sú tu na vzhliadnutie aj pozoruhodné výstavy nadaných umelcov.

V piatkový podvečer po 17-tej došlo k zahájeniu festivalu a na jednom pódiu sa pri tomto akte stretla trojica Martin Cerovský (festival Guča), Ing. Mária Klimentová (starostka obce Zvolenská Slatina) a Ing. Miroslav Kusein (poslanec BBSK).

Koncerty Vec a Škrupo alebo Slobodná Európa rozhodne boli ťahúňmi, ale podstatne viac prekvapil svojim prejavom v piatok pesničkár Nany Hudák a v sobotu úderným prejavom The Ills a ďalší. Na takéto tanečné uvoľnenie poslúžili tancovačky do rána bieleho, prvý deň si tanečníkov do parády zobrala DJ Sionni a deň druhý DJ Jakub z Malalata.

V rámci diskusií zaujala divadelná monodráma Metamorfózy ženy a prednáška o prírodnom cintoríne, ktorý sa bude nachádzať v meste Zvolen. O deň neskôr pútavým spôsobom vyrozprávala svoju strastiplnú cestu na brigádu na olympiádu do Ria Michaela Koščová a prebehla aj zaujímavá debata o živote a dianí vo Zvolenskej Slatine.

Toto bol len zlomok programu, v ktorom si našiel každý návštevník to svoje a odchádzal s novými poznatkami, ktoré tu počas dvoch dní nadobudol.

Súčasťou festivalu bol po minulom roku dobre prijatý trh. Tu sa dala nájsť pestrá paleta oblečenia a rôznych výrobkov šikovných rúk. Pod stanom sa nachádzala veľká čajovňa a opodiaľ sa na grile kuchtili rôzne špeciality.

Neviem, ako to v tej Slatine robia, ale opäť raz sa im podarilo ponúknuť návštevníkom festival, ktorý priniesol všehochuť v podobe koncertov, diskusií, trhu s občerstvením a celé sa to nieslo v pozitívnej

harmónii od svojho začiatku až po svoj záver.

Fotografie

Článok a foto: J. Števonka.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: