• Po. mar 27th, 2023

Na prehliadke zborov sa blysol detský spevácky zbor 2. časť

spevacky-zbor-dominicus-zvolen
Spevácky zbor Dominicus Zvolen. Foto: Ján Števonka.

prvom článku ste sa mohli dozvedieť základné informácie o koncerte v kostole sv. Alžbety, ktorý bol zároveň prehliadkou nesúťažných zborov nášho regiónu.

V tomto druhom a záverečnom článku si povieme niečo viac aj o ďalších zboroch, ktoré vystúpili na tomto koncerte, ale bohužiaľ kvôli pracovnému vyťaženiu som nemohol zostat do samého záveru tohoto dozaista fantastického koncertu v podobe prehliadky zborov.

Ako útechu prijmite tieto informácie, videá a fotografie a nabudúce dúfame, že nenastane podobná situácia a bude viac informácií.

Ženský spevácky zbor z Očovej

vznikol v roku 1996 v Očovej pod vedením Mgr. Moniky Lalikovéj a pôsobil v tunajšom katolíckom chráme. Od roku 2010 zbor patrí pod ZUŠ v Očovej a dirigentkou je MgA. Oľga Budinská. repertoár zboru tvoria chrámové skladby rôznych štýlových období spirituály  umelecké spracovania ľudových piesní a svetské skladby. Zbor každoročne usporiadavajú koncerty a vystupuje na Vianočných koncertoch v Očovej.

Ženský spevácky zbor z Očovej

Zvolenský spevácky zbor

je najstarším činným spevokolom na Slovensku. Bol založený v roku 1883 pri zvolenskej továrni na plech Union. Dnes je mestský zmiešaný spevácky zbor občianskym združením so sídlom vo Zvolene. Má 38 členov, predsedom je Ing. Milan Kulich a dirigentom Mgr. Martina Šebová. Zbor má vo svojom repertoári skladby slovenských aj zahraničných autorov, sakrálne aj barokové skladby. Spieva slovenské, české a moravské piesne v úprave pre spevácky zbor. Okrem vystúpení na slovenských pódiách zbor vystúpil aj na pôde parlamentu SR a v Prezidentskom paláci. Má za sebou početné vystúpenia v zahraničí: Českej republike, na Ukrajine, v Srbsku, Chorvátsku a v Bruseli na pôde Európskeho parlamentu. Zbor získal renomé u odborníkov a aj u širokej diváckej verejnosti.

Zvolenský spevácky zbor – TEBE PAJOM Dimitrij Bortňanský

Fotografie

Článok, foto a video: Ján Števonka.