Domáce víťazstvo Zvolenčaniek sa zrodilo po samostatných nájazdoch

Počas zápasu sa srdnato bojovalo o každý puk. Foto: ZV-podujatia.

17.9.2017, v upršanú septembrovú nedeľu, si na zvolenskom zimnom štadióne skrížili v 3.kole ženskej extraligy domáce hráčky s Martinčankami.

Z tohto zápasu si chceli oba celky uchmatnúť 3 body za víťazstvo, ktoré by v štvorčlennej skupine rozhodne prišli vhod.

Prvé dejstvo bolo viac než vyrovnané, obe strany si dávali pozor na prípadnú chybu, ktorá mohla zápas rozhodnúť. Po tlaku Zvolenčaniek však prišiel trest za nevyužité šance, keď 20 sekúnd pred koncom tretiny  šťastne skórovala Martinčanka Petrášová.

Druhá tretina bolo na góly bohatšia, svoj premiérový gól v drese Zvolena zaznamenala Ema Záňová, ktorá vyrovnávala na 1:1. Radosť domácich však netrvala ani minútu a po využitom úniku Martin opäť vyhrával.

V záverečnej tretine sa bryndziarky pokúšali o vyrovnanie, čo sa po obrovskom tlaku podarilo Janicovej. Aj napriek množstvu ďalších príležitostí však už ďalší gól nepadol a zápas sa prehupol do predĺžia, ktoré sa hrá systémom 3 na 3. Oba tímy si dávali pozor na defenzívu, prípadné prečíslenie by mohlo znamenať koniec zápasu. Rozhodovať tak museli samostatné nájazdy.

Prvá séria gól nepriniesla ani na jednej strane. Na druhý domáci nájazd sa postavila Janicová, ktorá krásnym blafákom zasunula puk za chrbát Zuziakovej. Naopak, zvolenská gólmanka Hrčková chytila všetky 3 pokusy súpera a Zvolenčanky sa tak mohli radovať z cenného a zaslúženého víťazstva.

Článok a foto: J. Števonka

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )