Reklamy

1. ročníka NITRAVA CUP sa zúčastnili aj korčuliarky ŠKK Zvolen

Laura Debnárová, Karin Ištokovičová a Ema Huliaková (z ľava). Foto: archív ŠKK Zvolen

TS: Cez víkend 11.-12. marca hostila Nitra v 16. kole pretekov Slovenského pohára (SP) 115 krasokorčuliarov z 24 klubov Slovenska a 2 zahraničných (Lotyšsko a Chorvátsko). Dievčat súťažilo 98 v 9 vekových kategóriách a 17 chlapcov v 4 kategóriách. Mimo SP sa pretekov zúčastnilo aj 13 hviezdičiek,13 začiatočníkov a v 8 kategóriách aj 43 rekreačných korčuliarov.

Na 1. ročníku NITRAVA CUP-u 2017, ktorého usporiadateľom bol Krasoklub mesta Nitra štartovalo aj 9 krasokorčuliarok ŠKK Zvolen, ktoré súťažili v 4 vekových kategóriách a opäť predviedli veľmi pekné voľné jazdy a väčšina z nich si aj polepšila svoje osobné bodové skóre. V kategórii 7 ročných nádejí sa Martina Vavrincová umiestnila na 9. a Soňa Nemcová na 12. mieste. V kategórii 10 ročných nádejí patrilo Andrei Gaálovej 9. miesto a Dominike Nociarovej 8. miesto. V 11 ročných ml. žiačkach obsadila Karin Ištokoviová 14. miesto, Ema Huliaková 13. a Laura Debnárová 12. miesto. V 12 ročných mladších žiačkach sa Dorota Marková umiestnila na 6. mieste a Emília Buchová na 5. mieste.

Na rekreačných korčuliarov a adults čaká už o týždeň Finále IK a ADULTS v Žiline. Na účasť na tomto Finále stačí aby korčuliar absolvoval 1 preteky za celú súťažnú sezónu a nie sú potrebné žiadne špeciálne výkonnostné kritériá, ako je tomu pri Majstrovstvách SR, ktoré sú vyvrcholením krasokorčuliarskej sezóny pretekov Slovenského pohára. Pretekárky ŠKK Zvolen sa na tomto finále nezúčastnia z dôvodu, že korčuľujú vo výkonnostných kategóriách a nie rekreačných. Organizátor pozval do Žiliny aj ďalšie kategórie mimo SP – hviezdičky a začiatočníkov.

Aj keď Nitrava Cup boli posledné preteky SP v krasokorčuľovaní, súťažná sezóna 2016/2017 pokračuje ďalej – končí až posledným aprílovým dňom. Na krasokorčuliarky ŠKK čaká už o 2 týždne 24.-26. marca 12th AVAS CUP v maďarskom Miškolci.

Všetky informácie o našej činnosti ako aj výsledkové listiny z pretekov nájdu záujemcovia na www.krasozvolen.sk. Výsledky zo všetkých krasokorčuliarskych súťaží sú na www.kraso.sk – našej zväzovej krasokorčuliarskej stránke.

Fotografie

TS: Mária Zrubecová (mz) Foto: archív klubu ŠKK Zvolen.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.