V parku J. D Matejovie bolo Obrazne povedané nadpozemsky dobre

Držať klinček bolo občas aj bolestivé. Foto: ZV-podujatia.

Oživený park, alebo po správnosti Park J. D. Matejovie na zvolenskom sídlisku Zlatý Potok hostil v sobotu 30.9.2017 opäť ďalšie podujatie, ktoré bolo venované širokej verejnosti a veru každý, kto sem prišiel, zažil veci doslova nevídané a nieslo názov Obrazne povedané. 

Tak, ako na ostatných podujatiach, ktoré sa konali nielen v tomto parku a na tomto zvolenskom sídlisku, pri príprave, ale aj organizačne tu boli prítomní poslanci za túto mestskú časť, členovia Živého parku (rozumej realizátori parku) a ďalší partneri.

Počas viac ako 4 hodín sa dalo zažiť veľa všakovakého a každý tu našiel to svoje a zaraz ožil tento park detským džavotom.

Neviem odkiaľ začať, skúsim to aspoň vymenovať.

Od úvodu, ako sa samotné podujatie pripravovalo, najviac deti prilákalo stavanie vtáčích kŕmidiel v tzv. minidielni, ktorú malo pod palcom o.z. HYBaj VON. Deti sa vrhli na maľovanie na chodník pestrými kriedami, svoj talent mohli prejaviť aj na výkresoch na maliarskych stojanoch pozdĺž samotného parku. Inak aj ochutnávka výtvarných potrieb pritiahla veľa zvedavcov.

Následne poprichádzali členovia výtvarného združenia Zvolenská Sedmička, ktorí tu vystavili na obdiv svoje diela a opodiaľ pán Kajan svojou vzdušnou pištoľkou striekal tetovačky na ruky nielen deťom.

Toto všetko si žiadalo aj trošku hudby a kto iný ak nie muzikoterapeut Mekky Miro Randuška z o.z. DRUMBLA sa o to patrične postaral, no samozrejme plno šarvancov mu pritom aj pomáhalo.

Samozrejme, že bolo aj divadielko a tentokrát o dopravnej výchove pod názvom o Poštárovi Známkovi v podaní Divadla z domčeka. Neskôr na pódiu zahral a zaspieval vo folkovom duchu Tomáš Pohorelec.

Skoro som zabudol na Romana Uhliara, ktorý tu všetkým ukázal 360-stupňovú panoramatickú fotografiu Zvolena, ktorá sa dostala aj do Guinnessovej knihy rekordov a mal čo robiť, aby odpovedal na všetky bádavé otázky.

Nuž, takto nejako to v Parku J. D. Matejovie slovom bolo a obrazom si aspoň časť môžete pozrieť vo fotogalérii.

Fotografie

Článok a foto: J. Števonka.

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.