FS Urpín oslávil svoje 60-tiny skvelým vystúpením

FS Urpín: Foto: ZV-podujatia

Parádne choreografie, muzika, spev, krásne dievky a švárni mládenci nielen v krojoch vyobliekaní, domáca pálenka, menšia hostina a vlastne všetko DOKOPY...

Veru tak, DOKOPY sa ten slávnostný program, ktorý bol doslova pastvou pre oči volal a celá táto paráda sa konala v sobotu 26.11.2017 v DJGT Zvolen v rámci osláv 60. výročia založenia FS Urpín.

Toto predstavenie bolo štvrtým v poradí, prvé tri sa konali koncom októbra v Štátnej opere v Banskej Bystrici.

Samotný, takmer trojhodinový program s jednou prestávkou bol výberom z tvorby súboru za posledných 60 rokov a venovaný bol číslam interne pôsobiacich členov. Prvá polovica programu pozostávala z tvorby zakladateľa súboru pána Jána Husárika, ktorý dal Urpínu charakteristickú a nemennú tvár.

Druhá polovica pozostávala z tanečných čísel, s choreografiami nastupujúcich po Jánovi Husárikovi. Jednalo sa o tvorbu Juraja Bartka a súčastného choreografa Michala Majera.

K samotnému vystúpeniu, respektíve dianiu na pódiu sa ťažko hľadajú slová. Kto bol ten vie a videl tú neskutočnú profesionalitu a nápaditosť v jednotlivých choreografiách. Bolo neskutočné sledovať, ako sa tanečníci a tanečníčky vedia stotožniť aj v interpretácii starších choreografií a za každých okolností pekne s úsmevom bez najmenšieho zaváhania. Samozrejme, pochvala patrí aj ženskej speváckej zložke, ktorú patrične doplnila hudobná zložka a takto spoločne tvorili neskutočný súzvuk.

Na záver nechýbala klaňačka a nejaký ten bonus navyše, ale aby sa nezabudlo, na javisko prišiel pogratulovať súčasnému riaditeľovi Ing. Petrovi Pohančaníkovi, PhD. zástup gratulantov, nielen zo Zvolena (DFSž Zornička a FS Marína), ale prišli zo všetkých kútov Slovenska, ako je Očová, Hriňová, Detva a podobne.

Po oficialitách už na všetkých v hornom foajé divadla čakalo menšie občerstvenie, ba i niečo na zapitie a samozrejme si bolo možné odniesť so sebou aj muziku i video na multimediálnych nosičoch, ktoré tu čarokrásne devy predávali.

Nuž, dosť bolo slov a aj od nás ešte raz gratulácie posielam a pár fotografií z tohto programu ponúkam.

Fotografie

Článok a foto: J. Števonka.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: